Žena v kabáte

Vzťah so sebou je veľmi dôležitý, no mnohé ženy to podceňujú. Ak bude tento základ pevný, zdravý a pekný, budú sa od toho odvíjať aj ďalšie oblasti tvojho života. Závisí od toho napríklad aj to, aké budeš mať vzťahy s ostatnými ľuďmi a akých chlapov budeš priťahovať do svojho života.

Nie každá z nás má dobrý vzťah sama so sebou. Práve preto ti prinášame 4 tipy na to, ako by si to mohla zlepšiť.

Sleduj svoje stavy

Ako sa cítiš v tej alebo inej situácii? Všímaš si to niekedy vôbec, aká si niekedy šťastná alebo naopak smutná? Rozprávaj sa sama so sebou a rob všetko pre to, aby si sa mohla sama o seba oprieť. Chváľ sa, všímaj si všetko, čo si dosiahla a každý deň poďakuj sama seba za to, že si to zvládla.

Žena s pohárom v ruke
zdroj: Pexels/Polina Tankilevitch

Rozvíjaj sa

Stále zisťuj a uč sa niečo nové. Počúvaj podcasty, čítaj knihy alebo navštevuj rôzne zaujímavé kurzy. Sebarozvoj je cesta k zdravému sebavedomiu. Čím viac sa budeš dozvedať o sebe, o okolí a o rôznych veciach, tým lepšie a jednoduchšie sa ti bude žiť.

Analyzuj

Analyzuj svoju rolu v rôznych životných situáciách, v ktorých sa ocitneš. Pýtaj sa samej seba „čo som sa práve naučila alebo mala naučiť?“, „čo by som mohla spraviť inak, aby nabudúce to dopadlo lepšie?“, „čo môžem urobiť pre to, aby som sa rýchlejšie dostala z tých nepríjemnosti, ktoré sa mi práve stáli?“

Najlepšie bude, keď si odpovede na tieto otázky budeš zapisovať. Kúp si nejaký pekný denník a hurá do toho.

Nastav svoje vlastné hranice

Je to veľmi dôležitý bod. Nastav svoje osobné hranice, ktoré nikto nesmie prekročiť a rozhodni sa, aké správanie voči sebe toleruješ a aké nie. Nauč sa hovoriť nie, nenechaj sa využívať a vždy vyberaj samu seba, nech sa deje čokoľvek.

V našom staršom článku nájdeš až o 10 tipoch na sólo rande, ktoré musíš zažiť, aby si ešte viac upevnila vzťah sama so sebou. Pokojne s nimi začne aj hneď teraz.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife