Poznám to. Aj na mňa sa z každej strany hrnie akýsi ideál krásy. Dokonale upravené modelky na nás číhajú z každej strany. Z každého bilboardu, časopisu či obrázku na Instagrame. Mali by sme si však uvedomiť, že tieto „dokonalé“ modelky sú upravené. Ich nedokonalosti boli odstránené.

Preto sa, prosím, neriaď žiadnym ideálom krásy. Pretože nie je realistický. Každý máme predsa nejaké nedokonalosti a je hlúposť ich odstraňovať len preto, že nás k tomu núti spoločnosť. Je úplne jedno, koľko takýchto nedokonalostí máš. Ver mi – robia ťa výnimočnou. Bez nich by si  nebola tou osobou, ktorou si.

zdroj: Photo by Alina Kovalchuk on Unsplash

Preto sa, prosím, za tieto nedokonalosti nehanbi. Naopak, buď na ne hrdá. Vďaka nim si totiž jedinečná. Ľudia si ťa zapamätajú a tým, že tvoj vzhľad je prirodzený a neskrývaš svoje nedokonalosti, ťa budú mať ešte radšej.

Prosím, nikdy sa neznižuj na úroveň, keď budeš samu seba nenávidieť za svoje nedokonalosti. Ver mi, že práve ony ťa robia krajšou. Miluj samu seba. Takú aká si. Nesnaž sa na sebe čokoľvek zmeniť len preto, že spoločnosť je zmenami ovplyvňovaná.

Buď hrdá na to, kým si. Neskrývaj svoje nedokonalosti, ešte väčšmi ich ľuďom ukazuj na oči. Aby pochopili, že si vyrovnaná sama so sebou a máš sa rada. Nesnaž sa ich zakryť oblečením či mejkapom. Hrdo ich vystavuj na obdiv. Iba tak sa naučíš mať rada samu seba. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.