Photo by Molly Champion from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nie. Slovíčko krátke a jasné, no aj tak v ľuďoch vyvoláva zmiešané pocity. Je to tá odpoveď, ktorú nerada počuješ a ani nerada hovoríš. Nechceš niekoho uraziť či inak raniť jeho city. No každá z nás by sa mala naučiť hovoriť nie. Táto odpoveď toho môže zmeniť oveľa viac, ako si môžeš myslieť.

Napríklad, prestane ťa trápiť, že robíš veci, ktoré sa ti vôbec nechce, nemáš na nich čas, či vysávajú tvoju energiu, iba kvôli tomu, lebo ťa o to niekto požiadal. Teraz ťa nepodnecujeme k tomu, aby si ľuďom s niečím nepomohla, ak potrebujú tvoju láskavosť. Ale ak je tých láskavostí nejak veľa a často, alebo nie je nevyhnutné, aby si ich musela spraviť ty, nenúť sa do toho.

Ľudia si zvyknú, že ťa môžu využiť. Ak im povieš nie, nikto rozumný sa na teba nenahnevá. Je čas, aby sa všetci naučili, že je potrebné vážiť si vlastný čas.

Že nemáš na to odvahu? Bude ťa hrýzť svedomie, ak niekomu povieš NIE? Možno, ale čím častejšie to budeš robiť, tým menej ťa to bude trápiť. Ľudia nebudú brať ako samozrejmosť, že im vo všetkom vyhovieš. Preto si tvoje áno budú oveľa viac ceniť.

A čo je hlavné, zmení sa tvoje vnútorné nastavenie. Tvoj čas bude kvalitne strávený presne tak, ako to budeš cítiť a chcieť. Všetky veci, ktoré sa ti nebudú páčiť, tu jednoducho nebudú. Získaš viac voľného času a stúpne aj tvoje sebavedomie. Pretože si si stála za svojím a nenechala so sebou manipulovať. Nikdy nevyhovieš každému, no najdôležitejšie je, aby si vyhovela predsa sebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife