Pexels/Katerina Holmes

Keďže komunikácia je vo vzťahu veľmi dôležitá, mali by sme zároveň vedieť, čo do nej patrí a čomu by sme sa mali vyhýbať. Dnes sa pozrieme na 4 časté chyby, ktorých sa v komunikácii s partnerom dopúšťame.

Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, môže to výrazným spôsobom ovplyvniť a narušiť váš vzťah. Ak o svojho priateľa nechceš prísť, radšej prestaň tieto veci robiť.

Kritika

Nie si spokojná s tým, čo tvoj partner robí, čo povie alebo ako vyzerá. Kritizuješ ho aj za úplné maličkosti a čo je najhoršie, nemáš ochotu pristúpiť na kompromisy, len si ideš svoje. Nemáš problém povedať mu, že niečo robí zle alebo dokonca, že on je na vine a je ten zlý. Takéto slová sa môžu dotknúť chlapov viac, ako si myslíš. Žiadny z nich sa nechce cítiť menejcenne.

Pohŕdanie

Pohŕdanie je do istej miery podobné kritike, no niekedy nemusí byť tak zjavné. Prevracanie očí, krútenie hlavou, povzdychy, posmešky, irónia či sarkazmus zakaždým, keď niečo urobí. Táto chyba môže byť najnebezpečnejšou zo všetkých, pretože niekedy svoje chovanie ani nedokážeš ovplyvniť.

Týmto všetkým preukazuješ neúctu voči svojmu partnerovi a dávaš mu tak jasne najavo, že ho nerešpektuješ a ani nechceš.

Obranné správanie

Namiesto toho, aby si si chybu priznala ty, snažíš sa ju zvaliť na svojho chlapa. Chceš ochrániť samu seba a je ti jedno, akým spôsobom to dosiahneš. K tomuto dochádza najmä počas hádok, kedy by si mala ustúpiť a uznať, že si mohla pochybiť, no radšej prileješ olej do ohňa. Nerobí ti problém obviňovať partnera za niečo, čo si urobila ty.

Vyhýbavosť

Namiesto toho, aby si mala snahu konflikt vyriešiť, radšej sa mu budeš vyhýbať a budeš sa tváriť, že neexistuje. Svoju vyhýbavosť môžeš vyjadriť používaním krátkych a úsečných viet alebo ešte horšie, úplným tichom a ignorovaním. Tichá domácnosť je v takomto prípade tvojou tajnou zbraňou. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating