unsplash.com

Verím na spriaznené duše. Samozrejme, každý človek na svete musí mať tú svoju, aby sa cítil dobre.

Nájdenie spriaznenej duše je veľmi upokojujúce, pretože vieš, že si s niekým, kto ti skutočne rozumie a kto ťa chápe v každej situácii. Spriaznená duša sa niekedy definuje aj ako „niekto, kto má schopnosť prekonať (a prežiť) s tebou všetky veci po zvyšok života“.

Daj si však pozor, pretože nie vždy sa ocitneš vo vzťahu, v ktorom je tvoj partner tvoja spriaznená duša. Dnes ti prinášam 4 znaky, ako to zistíš.

Nechcete tie isté veci

Jeden z najjasnejších znakov, že tvoj partner nie je tvoja spriaznená duša je, že nechcete rovnaké veci. A to neznamená len to, že nesúhlasíte čo budete mať na večeru – hoci aj to môže byť znak, ale skôr nesúhlasíte s rovnakými životnými cieľmi. Či už si želáte dokončiť vysokú školu, cestovať po svete, manželstvo, deti alebo kariéru. Ako pár by ste mali byť na jednej vlne.

zdroj: unsplash.com

Nechýbate si, keď ste od seba odlúčení

Ak ti nechýba tvoj partner, keď je preč, alebo ho dokonca dobrovoľne niekam pošleš, môže to byť zlé znamenie. Vyjadrenie ako: „Mám pocit úľavy a vychutnávam si skvelý čas bez neho,“ nemusí byť pre tvoj vzťah zdravý.

Nie si pri ňom najlepšia verzia samej seba

Pevný, rastúci a pravý vzťah spoznáš aj podľa toho, že ťa mení. Že pri partnerovi chceš byť tou najlepšou osobou na svete. Ak máš však pocit, že v poslednej dobe sa stretávaš s negatívnymi myšlienkami a emóciami (ako je depresia, plač, zlosť, žiarlivosť), je to silný ukazovateľ toho, že tvoj partner nie je tvoja spriaznená duša.

zdroj: unsplash.com

Neverí ti na 100 %

Dôvera je ako lepidlo, ktoré udržiava vzťah dvoch osôb spolu. Takže ak tvoj partner po celú dobu spochybňuje tvoje názory alebo myšlienky, nastal čas na to, aby si vzťah prehodnotila. Niektorí ľudia majú problémy s dôverou, pretože si zažili zlé minulé vzťahy, ale ak je tvoj partner tvoja spriaznená duša, mal by ti dôverovať.

 

Zdroj: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating