Pár sa bozkáva

Vzťah s najlepším priateľom predstavuje jedinečnú a dobrodružnú cestu, kde sa priateľstvo môže stať základom pre niečo ešte hlbšie a výnimočnejšie. Pre niektorých ľudí je rozhodnutie vstúpiť do partnerského vzťahu so svojím najbližším spojencom prirodzeným vývojom, ktorý prichádza so zdieľaním spoločných zážitkov, dôverou a porozumením.

V tomto článku sa budeme venovať jeho výhodám a nevýhodám a tomu, čo to znamená, keď sa rozhodnete prekročiť hranice priateľstva a objaviť nový level intimity a zdieľania. Všetko má svoje pre a proti.

Výhody, ktoré prinesie vzťah s najlepším priateľom

Spoločná história

Keď sa rozhodneš pre vzťah so svojím najlepším priateľom, máte už za sebou dlhú a hlbokú spoločnú históriu. Poznáte sa ako málokto iný a vaše vzťahy a dôvera voči sebe navzájom môžu byť významným kľúčom k trvalej láske a šťastnému partnerstvu.

Chyby vo vzťahu
zdroj: Pexels/Arina Krasnikova

Silné priateľstvo

Základom partnerského vzťahu by mala byť priateľská základňa, ktorú už vy máte postavenú. Máte určite spoločné záujmy, hodnoty a zdieľate mnoho smiechu a spomienok.

Dôvera

Dôvera je základom každého vzťahu. Keď začneš chodiť s najlepším priateľom, už máte vybudovanú silnú dôveru, čo umožňuje otvorenú a úprimnú komunikáciu. Máte skúsenosti so spoločným riešením problémov a dôverujete si navzájom.

A ako je to s tými nevýhodami?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating