instagram.com/bryanadamc

Poznáte sa už toľko rokov, že to pomaly nedokážeš spočítať, viete o sebe takmer všetko a často spolu trávite svoj voľný čas. Vaše okolie to berie tak, že spolu aj tak chodíte, aj keď si to nechcete priznať. 

Časom sa však vo vás niečo zlomí a prekročíte tú pomyselnú hranicu priateľstva. Aj keď si sa zo začiatku bála, že prídeš o najlepšieho priateľa, emócie si nevyberali a srdce bolo silnejšie než rozum. Tak ste spolu začali chodiť a mala si pocit, že sa vznášaš.

Veď lepšieho chlapa si si ani len nedokázala predstaviť.

Potom prejdú týždne či mesiace a ty si zrazu začínaš uvedomovať, že to nie je také úžasné, ako kým ste boli len priateľmi. Prečo je to tak?

Kým ste boli len dobrými priateľmi, všetko vyzeralo super, aj napriek tomu, že ste sa poznali a mysleli ste si, že o tom druhom viete už všetko. Teraz ale spolu bývate a vtedy sa človek zvykne meniť. To, čo ti na ňom nevadilo predtým, ti zrazu začne a to, čo si na ňom milovala, začneš neznášať.

Logické riešenie na to neexistuje, je to proste tak. Teraz si v štádiu, kedy sa musíš rozhodnúť. Buď sa naučíš žiť s tým, čo ti tvoj priateľ ponúka a urobíte vo vzťahu určité kompromisy, alebo sa budete musieť rozlúčiť. V tom prípade však riskuješ, že stratíš naozaj aj svojho najlepšieho priateľa.

Stojí ti to naozaj za to?

Netvrdíme, že vzťah je len o prispôsobovaní sa, ale do istej miery musíš vedieť robiť kompromisy a súhlasiť aj s niečím, z čoho nie si úplne nadšená. Ak si však myslíš, že váš vzťah má naozaj budúcnosť, oplatí sa za neho bojovať, ver mi.

Je dôležité sa o tom spoločne porozprávať. Povedz mu, čo sa ti nepáči. Opýtaj sa aj jeho, či nemá nejaký problém. Spoločnými silami dokážete vyriešiť každý problém. Len musíte chcieť obaja.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating