Muž a žena sa chcú pobozkať
Pexels/Ekaterina Belousova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Začínajúci, dlhodobý, vášnivý, prvý, manželský, založený na spoločných záľubách, … vzťahy môžu byť naozaj rôzne. Záleží to presne od toho, akí dvaja ľudia sa stretli, aké majú povahy a ako vedia pracovať v partnerstve. Čas ich vyformuje a preverí, takže sa ukáže, či je ich láska naozaj silná a úprimná. Existujú však 3 typy vzťahov, ktoré sa však od iných tou svojou silou líšia oveľa viac.

Už na prvý pohľad je jasné, že daná dvojica má medzi sebou nie len silnú chémiu, ale aj puto, ktoré je jedinečné. Čím to je?

3 typy vzťahov, ktoré len tak nič nezlomí

Mladý pár stojí na schodoch a pózuje
zdroj: Instagram/annchristiiiin

Ten, ktorý prekonal odlúčenie

Nezáleží na tom, či to bol vzťah na diaľku od začiatku, či sa dvojica musela na mesiace oddeliť kvôli práci, či mali „prestávku“ alebo dlhší skutočný rozchod. Ak hrá svoju úlohu čas a priestor, potom ide o naozajstnú skúšku lásky. V dnešnej dobe je to už vďaka telefónom občas viac easy, no aj tak to nič nemení na tom, že keď sa dvaja opäť stretnú, vedia, že všetko bude už len lepšie.

Dokázali čakať, aj keď to bolo ťažké a teraz si vážia každý jeden moment oveľa viac. Nemíňajú energiu na zbytočné konflikty a správajú sa k sebe najlepšie, ako vedia, pretože si užívajú to, čo majú.

Ten, ktorého poznačilo to najhoršie

Ťažká choroba, nečakané prekážky, smrť, finančné dno, … exituje veľa vecí, ktoré preveria nie len ľudí samotných, ale aj ich osobnosti vo vzťahu. Len silný pár dokáže spojiť ruky a držať jeden druhého nad vodou, aby tak zároveň bojoval aj o vzťah, ktorý sa rúca k zemi.

Bozkávajúci sa pár
zdroj: Unsplash/Natalia Sobolivska

Nie je nič lepšie, než vedieť, že aj v tom najhoršom sa môžeš na partnera spoľahnúť. Že ti bude oporou, podporou a pomocnou rukou. Zároveň aj najlepším priateľom, ktorý ťa neopustí, keď je naozaj zle. Keď si vzťah prejde „peklom“, bude jasné, že žiadne poleno nie je dosť veľké na to, aby sa nedokázalo preskočiť.

Ten, ktorý je založený na absolútnej dôvere

Ak máš vzťah, v ktorom panuje absolútna dôvera a úprimnosť (ktorá občas môže aj bolieť), vieš, že máš vedľa seba niekoho, kto je naozaj vzácny. Žiadne neopodstatnené žiarlivostné scény, žiadne kontroly, túžba po moci, podvádzanie, snaha meniť jeden druhého, … Len čistý rešpekt a úcta, vďaka ktorým je všetko tak bezproblémové a pritom silnejšie, než všetko ostatné.

Partneri, ktorí si k sebe na 100 % otvorení a veria si, zažívajú oveľa menej zbytočných nedorozumení a vedia pracovať s rôznymi problémami. Tam, kde panujú lži, sú steny slabé a zraniteľné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating