3 typy partnerov

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Všetkého veľa škodí. A to platí aj pre lásku. Aj keď sa jej občas nevieme nabažiť, chceme jej stále viac a máme pocit, že sa bez nej nedá žiť, i ona musí mať určité hranice. Isté typy partnerov jej totiž dávajú toľko, že môžeš mať pocit, ako by si sa dusila. No je to vôbec zdravé? A je to stále čistá láska?

Táto téma je veľmi diskutabilná. Čistá láska nás dokáže prinútiť robiť veci, ktoré môžu byť cez čiaru. No hranica medzi týmto a nezdravým posadnutím, môže byť veľmi tenká. Každopádne, ak máš muža, ktorý sa radí medzi nasledujúce typy partnerov, mala by si mu dať najavo, aby sa nad tým zamyslel.

Príliš starostlivý

Človek by si povedal, že keď má niekoho, kto sa o neho s láskou stará, tak je to výhra. Ale kedy je tej starostlivosti priveľa? Asi vtedy, keď sa cítiš pod tlakom a neustálou kontrolou. Vtedy, keď sa ti zdá, že sa nemôžeš ani nadýchnuť, si nesamostatná a nedocenená, pretože on všetko urobí za teba a pre teba. Akoby to vedel lepšie alebo ťa chcel chrániť v každom smere.

No zabúda na to, že ty nie si jeho dieťa, ale partnerka. Preto by ťa nemal podceňovať.

Ten, čo na všetko kývne

Tu patrí ten typ partnera, ktorý je radšej ticho, než by ti mal oponovať. Čo povieš, to platí. A so všetkým súhlasí. Jedna vec je tá, či ho nevyužívaš ty, druhá tá, že nie je v poriadku, ak si myslí, že ťa stratí, keď bude mať iný názor ako ty.

Niektorí muži sú tak zaľúbení a tak vystrašení z toho, že by o ženu prišli, že spravia čokoľvek, len aby jej nedali dôvod hnevať sa. Nedajbože, aby došlo k výmene názorov či hádke. No naozaj chceš mať doma chlapa, ktorý nevie mať „chlapské“ slovo?

Žiarlivec

Tento chlap musí byť jednoznačne zaradený do tejto trojky. O žiarlivosti sme už písali mnohokrát a zdôrazňovali aj to, že ak prekročí hranice, môže vzťah úplne zničiť. Ak sa kvôli nej hádate, nemáte k sebe absolútnu dôveru a vyvoláva v tebe negatívne pocity, potom to už nie je láska. Ale jej chorá sestra, ktorá vo vzťahu nemá čo hľadať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating