Žiarlivý partner

Žiarlivosť určite poznáš aj ty. Ak ťa vo vzťahu zatiaľ tento pocit nepostretol, určite si ju ale zažila. Buď niekto žiarlil na teba alebo si to robila ty inému. A nezáleží, či ide o kamarátov alebo rodinu. Najviac sa ale vyskytuje vo vzťahu.

Dávaj pozor, pretože žiarlivosť dokáže zničiť vaše puto. Ukážeme ti hlavné dôvody, prečo to vo vzťahoch nie je dobré, hoci si mnohokrát mohla počuť, že to k nim jednoducho patrí. Presvedčíme ťa o opaku.

zamilovaný párik
zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Nervozita a napätie

Žiarlivosť do vzťahu, samozrejme, vnáša nervozitu a napätie. Chodíte okolo seba bez slova a vzduch navôkol by sa dal krájať. Okrem tvojho partnera môžeš byť nepríjemná aj na rodičov či kamarátov, ktorí si to nezaslúžia.

Pritom sa ani nemusel previniť, no tebe sa v hlave vytvorili vidiny, ktorým si začala veriť a to možno aj úplne bez dôvodu. Uvoľni sa a vyrozprávajte si to. Konverzácia predsa dokáže vyriešiť všetky nezhody.

Nedôvera a pochybnosti

Počas žiarlivosti sa v tebe môžu usídliť aj ďalšie iné pocity. Svojmu partnerovi nebudeš dôverovať a neustále ťa to bude nútiť pozerať sa mu do mobilu, aj keď vieš, že tam nič nenájdeš. Budeš mať o ňom pochybnosti, budeš paranoidná a také ženy chlapi nemajú radi.

pár na ceste
zdroj: Unsplash/everythingcaptured

Sú to takzvané stíhačky, ktoré ich neustále kontrolujú, pretože sa napríklad sklamali v predošlých vzťahoch. Povieme ti ale tajomstvo, nie každý chlap je, ako tvoj bývalý. A ty určite nechceš patriť do tejto skupiny báb, pretože je to naozaj ponižujúce a nepekné.

Hádky a smútok

Či už je tvoja žiarlivosť odôvodnená alebo nie, do vzťahu prináša aj hádky. A určite vieš, čo to obnáša. Nezhody sú plné osočovania, občas aj nadávok, nepeknej výmeny názorov a zakončí to smútok. Môžeš potom bezdôvodne plakať, obviňovať sa a nebudeš sa na nič sústrediť.

Určite s nami teda budeš súhlasiť, keď ti povieme, že je to úplne zbytočné. Váš vzťah sa opäť naštrbí a už aj zo životných skúseností určite vieš, že kúsok z hádok vo vás stále ostane.

hádky
zdroj: Unsplash/Eric Ward

Žiarlivosť nie je láska

Rôzne „babské rady“ tvrdia, že v chlapovi musíš vyvolať žiarlivosť, aby ťa chcel. To ale v niektorých prípadoch nezaberá, čo si si už možno stihla aj všimnúť. Môžeš ho tým totiž iba odplašiť, čo určite nechceš.

Ak ste vo vzťahu a ty naňho začneš žiarliť, určite to o láske nie je, pretože keď ste spolu, očakáva sa, že mu budeš dôverovať. To je totiž na udržanie puta to najdôležitejšie.

Žiarlivosť vás dokáže rozdeliť

Popremýšľaj. Keď sa vo vašom vzťahu vyskytli všetky spomenuté pocity, určite ste sa rozišli. Dávaj si teda pozor a keď to príde, žiarlivosť jednoducho rozdýchaj a iba mu ver. V inom prípade by si o svojho milovaného mohla prísť. A ako sa tohto nepekného pocitu zbaviť? Poradíme ti v našom staršom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating