instagram/amyseder

Ráno robí deň. A nehovor, že si sa o tom ešte nepresvedčila. Akou nohou vykročíš do nového dňa, akú náladu máš po zobudení, či ranné rituály – to všetko ovplyvňuje tvoj celý deň. Ak chceš vyslať svetu znamenie, že chceš, aby sa ti darilo a navodiť dobrú energiu, každé ráno dbaj na tieto 3 základné pravidlá.

Vstávaj vždy v rovnakom čase

Či sa budíš na budík alebo sama od seba, hneď po otvorení očí cítiš, aký deň môžeš očakávať. Keď sa nemôžeš vyhrabať z postele a si unavená, ráno budeš mať podráždené. Skvelý tip, na ktorý si stačí iba zvyknúť, je chodiť spať a vstávať vždy v rovnakom čase. Pre dospelého človeka je ideálne spať 7 až 9 hodín denne.

Ak budeš dodržiavať svoj spánkový režim, tvoje telo aj mozog budú fungovať ako hodinky a ráno budeš vstávať fresh a plná energie. Už žiadne zlé pocity ihneď po zobudení. Navyše si budeš môcť robiť aj plány na ráno, pretože vieš, o akom čase už môžeš fungovať.

Nakopni svoje telo

Keď sa prebudí telo, nakopne sa aj myslenie. Ráno je ten najlepší čas na to ihneď sa nabiť poriadnou dávkou energie. Dopraj si hneď po zobudení pohár čistej vody, ktorý naštartuje tvoj metabolizmus. Vychutnaj si v pokoji pestré raňajky alebo si zacvič. Do tvojho tela sa uvoľní toľko endorfínov, že tvoju náladu nepokazia ani zlé správy.

Plánuj si úlohy vopred

Poznáš ten pocit, keď ráno vstaneš a už ti hlavou behá mix toho, čo potrebuješ spraviť a stihnúť? Veľa myšlienok ti spôsobí iba chaos a znova sa ti do ničoho nebude chcieť dokopať, keď budeš mať pocit, že máš toho zase veľa na krku. Preto si úlohy plánuj vždy vopred.

Buď si ich spíš večer pred spaním a vyhni sa týmto ranným stresom, alebo si ich spíš pri raňajkách, aby si mala prehľad o tom, čo ťa čaká a nestresovala sa tým, na čo všetko si ešte zabudla. Počas dňa ťa nič nevyvedie z miery a keď si večer odškrtneš splnené úlohy, budeš sa cítiť spokojne a produktívne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife