Žena a muž sa pozerajú na seba
Unsplash/Szőcs Viola

Niekedy to príde nečakane a do konca života to budeš ľutovať, inokedy už vo svojom vnútri vopred tušíš, že k tomu dôjde. V každom prípade však niekomu zlomíš srdce. Niekomu, na kom ti donedávna ešte naozaj záležalo. Prečo sa ženy „rozhodnú“ byť neverné? Čo ich k tomu naozaj vedie?

V skutočnosti tých dôvodov môžu byť desiatky, no ak by sme ich mali pozbierať z vlastných skúseností, existuje trojica, ktorá by patrila k tým najčastejším. Práve kvôli nim dokážeme porušiť aj naše zásady a necháme sa uniesť z reality preč.

Chlad vo vzťahu

Je jasné, že keď to medzi tebou a partnerom škrípe, je väčšia pravdepodobnosť, že sa jeden z vás uchýli k podvádzaniu. Zatiaľ čo mužom na to stačí len to, že to ochladlo v posteli, ženy sa rozhodnú byť neverné najmä vtedy, ak z vlastného muža nedokážu dostať žiadne prejavy lásky. Nestačí im iba milovanie zo zvyku, chcú vedieť, že sú stále ľúbené, chcú sa rozprávať, chcú počuť, čo má na srdci ….

strach z lásky
zdroj: Pexels/Alena Darmel

No ak je ich muž len ako „spolubývajúci“, ten, ktorý sa na nich usmeje mimo domova, získa možno viac než len opätovaný pohľad.

Túžba po slobode

Nie každá žena chce byť žienka domáca. Nie každá sa cíti príjemne, ak má pocit, že ju chce partner vlastniť. Nielen chlapi, ale aj my, ženy, túžime mať svoju slobodu. Akonáhle je pre nás vzťah väzením, snažíme sa utekať preč. A to rôznymi spôsobmi.

Občas je práve takýto „úlet“ pre nás tým najlepším riešením. Jednorazovka, o ktorej sa nikto nedozvie, po ktorej sa budeme cítiť trošku ako diablice, no hlavne, spokojne. Je to pritom len hlúpe a krátkodobé riešenie ozajstného problému, no pre niektoré je to dostačujúce.

Ako predísť poteniu
zdroj: Unsplash/evysem

Zbabelá pomsta

Presne tak, mnohé ženy sa rozhodnú byť neverné vedome, pretože to považujú za primeranú odplatu. Ak to urobil on mne, môžem to urobiť aj ja jemu. Ani toto však nie je šťastné riešenie, no žiaľ, nie sme dokonalé a takto to funguje. Aj keď by nemalo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating