týždenný horoskop
Pexels/cottonbro

Vieš si vôbec predstaviť, čo by sa v tvojom vnútri odohrávalo, ak by si zistila, že ťa tvoj milovaný partner podvádza? Len to slovo „nevera“ v tebe vyvoláva zmes emócií, ktoré ti naháňajú strach. Čo by si robila, keby sa ti tvoj svet plný lásky takto rozpadol pred očami behom niekoľkých minút? Plakala by si, kričala, útočila?

Možno dobre vieš, o čom je reč a niečo také si už prekonala. A teraz si hovoríš, že si mohla reagovať inak. Avšak to, ako sa s nami city zahrajú, nedokážeme ovplyvniť a jednoducho robíme to, čo cítime. Nikdy nevieš, či sa v tebe neobjaví tajná sila a nevlepíš mu jednu facku alebo či ťa to tak prekvapí, že ostaneš úplne bez slov.

Keď si však chceš udržať hrdosť, zapamätaj si, že aj v tejto situácii existujú určité hranice, ktoré by si prekročiť nemala. I keď, pravdou je, že keď ti nejaký blbec ublíži, zaslúži si presne to, čo mu dáš. Až na pár výnimiek!

Riešiť veci „za horúca“ nie je vždy najlepší nápad a preto, ak máš možnosť, nechaj si odstup a čas na to, aby si na neho vybalila všetko, čo si zistila a riešila neveru. Samozrejme, keď ho prichytíš priamo v posteli, len tak neodídeš a nebudeš sa tváriť, že o ničom nevieš, no ak to pôjde, len si pekne nahrň dôkazy a argumenty, nech mu to dáš vyžrať.

Ak je to teda možné, nerieš to okamžite, pretože ťa v tom momente ovládajú emócie, ktoré sú nekontrolovateľné. Nechaj si to prejsť hlavou, aby si samú seba uistila, či je ešte možné zachrániť váš vzťah alebo je pre teba toto definitívna bodka.

Neútoč na tretiu osobu. Áno, s frajerovou či manželovou milenkou nebudeš zrejme najlepšia kamoška (ak to tak nebolo doteraz, ups), no skús si uvedomiť, že za to môžu dvaja a práve on je ten, ktorý klame partnera, nie ona. Tváriť sa, že ten chudák jej podľahol a za všetko nesie zodpovednosť ona, je len tvoja tajná túžba hodiť vinu preč, pretože si nechceš pripustiť, že si randila s hajzlom. Prečo by si mala jemu odpustiť a jej nie? Neobviňuj len jednu stranu.

Keď už sme pri tých ďalších osobách, rozhodne by si to toho nemala ťahať vaše okolie – vaše súkromie je VAŠE SÚKROMIE. Nevešaj všetkým na nos, že si nachytala neverníka len preto, lebo mu tým chceš pokaziť meno. Navyše, tvoje kamošky či jeho kolegovia v práci vám s tým nijak nepomôžu a takéto debaty môžu byť pre nich iba nepríjemné. Takže, zopakujeme si to – nevera je medzi vami, neotravuj tým cudzích ľudí.

Posledná rada o tom, čo určite NErobiť, ak zistíš, že ti je partner neverný, je tá, aby si sa zdržala ničenia jeho majetku. Nuž, neprebieha to iba vo filmoch, kedy ženy od zlosti rozbijú mužove auto či zničia interiér domu – na konci budeš iba ty tá, ktorá bude obvinená z výtržníctva a všetci ťa budú považovať za hysterku. Hlavu hore, pomstiť sa mu dá aj elegantnejšie, no nie?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating