Nevera

Všetci muži podvádzajú. To je veta, ktorú si už určite počula minimálne raz vo svojom živote. Je natoľko populárna a tak často sa opakuje, že či chceš alebo nie, začneš jej sama veriť. Mužská nevera má okolo seba veľa mýtov a toto sú 3 najčastejšie z nich.

Podvádzajú kvôli tomu, lebo im chýba s*x

Občas to síce je dôvod na neveru, ale jeho pointa sa skrýva oveľa hlbšie. A to v tom, že podvádzajú väčšinou takí muži, ktorí nie sú schopní sa so svojou partnerkou rozprávať a prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia.

V dôsledku toho sa vo vzťahu nekomunikuje o niečom, čo sa nepáči, negatívne emócie sa potláčajú a problémy sa neriešia. Niet sa čomu čudovať, že časom sa z takéhoto vzťahu vytratí vášeň a túžba či dokonca zmizne aj rešpekt.

Podvádzajú len s mladými

Ďalší mýtus, ktorý je veľmi populárny. My, ženy, si častokrát myslíme, že muži si na nás najviac cenia mladosť a krásu, ale to vôbec nie je pravda. Máme však aj iné vlastnosti, ktoré sú pre nich dôležitejšie než zovňajšok.

Za milenku si vyberú tú, s ktorou to bude jednoduchšie, nebude od nich vyžadovať žiadnu zodpovednosť a nebude na nich tlačiť. Preto sú to väčšinou mladé ženy, ktoré ešte ani samé úplne nevedia, čo od života chcú. To však nie je pravidlom.

Všetci muži podvádzajú

Nie, nie a ešte raz nie. Napriek tomu, že tento mýtus je asi najpopulárnejší zo všetkých, je aj najviac nepravdivý. Mnohé štúdie už dávno dokázali, že muži a ženy sú na tom s neverou skoro rovnako.

A čo je ešte zaujímavé, mnohí muži neveru vôbec neakceptujú a vo vzťahu to považujú za koniec. Rovnako ako ženy, aj muži si dokážu vážiť a rešpektovať človeka, ktorý je po ich boku a v žiadnom prípade mu nespravia takýto podraz.

Počula si, že existuje aj emocionálna nevera, ktorá je dokonca nebezpečnejšia ako tá fyzická? Viac o tom si môžeš prečítať v tomto našom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating