instagram/charlyjordan

Koľkokrát zaspávaš premýšľaním o tom, čo všetko by si si chcela v živote splniť? A koľkokrát si počas dňa povieš aj na maličkosť „toto by som chcela“? Či už ide o veľké alebo malé veci, hmotné alebo nehmotné, ver, že všetko sa dá splniť. Stačí mať na pamäti zopár dobrých rád a nevzdávať sa.

Nepozeraj na druhých

Niekedy je to veľmi ťažké, ale musíš pochopiť, že ak chceš byť šťastná a splniť si svoje ciele, nemôžeš pozerať na iných. Nemôžeš sa trápiť nad ich názormi, čo na to povedia, čo ti „radia“, čo oni robia inak. Samozrejme, ak sa bavíme o ľuďoch, ktorí ti nie sú vzorom a veľkou motiváciou posúvať sa vpred. Na ostatných jednoducho kašli.

Ver svojim inštiktom a nevzdávaj sa svojich snov iba preto, že tvoje okolie tomu nechápe. Takto by si ostala navždy v ich rovine priemernosti a raz budeš ľutovať, že si premrhala toľko času a žiješ život, ktorý ťa nerobí šťastnou.

Čo dáš, to sa ti vráti

Môžeš to pokojne nazvať aj karmou, osudom, životným zákonom, … ako len chceš. No podstata ostáva nezmenená. Všetko, čo dáš, sa ti jedného dňa vráti. Ak niekomu podáš pomocnú ruku, bude natiahnutá aj k tebe, až to budeš potrebovať. Keď sa budeš k ľuďom správať milo, môžeš čakať rovnaký prístup.

Ani len netušíš, koľkokrát na ceste za svojím cieľom budeš potrebovať od niekoho pomoc. Ak si sa doteraz nesprávala ľudsky, nečakaj, že sa ti od iných dostane iné zaobchádzanie.

Trpezlivosť ruže prináša

Nemysli si, že sny sa plnia z jedného dňa na druhý ako lúsknutím čarovného prútika. Chce to veľa času, úsilia, ale aj sklamaní. Ak raz padneš, neznamená to, že musíš dole aj ostať. Nikdy sa nevzdávaj a bojuj za to, čo ťa bude robiť šťastnou. Jedného dňa sa iba spokojne obzrieš späť a uvedomíš si, že to všetko úsilie stálo za to. To, že sa ti nedarí teraz, neznamená, že to tak aj ostane. A je to len na tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife