Photo by Dejan Krstevski from Pexels

Kto nesníva o dokonalom vzťahu? O takom, v ktorom nezaspávaš so strachom či slzami v očiach, o takom, v ktorom budeš prirodzene šťastná. Mnoho žien si dáva otázku, ako na to? Existujú tipy, vďaka ktorým je možné vybudovať zdravý vzťah? Áno, 3 základné piliere, ktorými tomu postavíš silný základ. Je len na ňom, či do toho ide s tebou. Ak nie, nie je to ten pravý.

Čo dáš, to dostaneš

Tak, ako to platí v živote, vo vzťahu dvoch ľudí dvojnásobne. Všetko, čo dáš, sa ti vráti späť. A vo vzťahu by sa teda malo. Inak to nie je vzťah dvoch seberovných ľudí. Ak túžiš po tom, aby ti bol verný, musíš byť taká aj ty. Ak chceš, aby sa ti zdôveroval, musíš mu veriť rovnako aj ty. Ak chceš, aby ťa chodil podporovať v tvojich záujmoch, musíš ho podporovať rovnako. Rovnica lásky musí byť vyvážená.

Buď vždy úprimná

Zrejme každá z nás túži po vzťahu, kde sa nemusí báť klamstva. Základom je úprimnosť a dôvera k tomu druhému, ktorá nás dovedie k vytúženej súhre dvoch ľudí. Aj v tomto smere platí akási „vzťahová karma“. Keď budeš k svojmu partnerovi neúprimná alebo budeš klamať či podvádzať, vypomstí sa ti to, a možno aj to bude dôvodom, prečo ti žiaden poriadny vzťah nevydržal. V láske je úprimnosť nadovšetko. Neboj sa mu otvoriť, ak mu veríš.

Nezabúdaj na seba

Vo veľa vzťahoch sa stáva, že má muž pocit nadradenosti. Rád žene riadi život, rozkazuje jej, robí žiarlivostné scény, alebo ju dokonca psychicky či fyzicky týra. Nuž, to zrejme nie je vzťah, po ktorom túžiš. Preto nezabúdaj na to, že ty si samostatná osoba. Aj keby si ho milovala nadovšetko, nemá právo ti ubližovať. Zahoď ružové okuliare, a zabudni na reči, že nie si dosť dobrá. Si dosť dobrá na to, mať po svojom boku ozajstného a dobrého chlapa. Nedovoľ tomu zlému kaziť ti život. Keď to nie je to, čo chceš, odíď. Iba tak dáš šancu niekomu, kto ťa bude skutočne milovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating