Photo by Edward Eyer from Pexels

Niekedy sa proste stáva, že aj keď niekoho veľmi miluješ a žiješ v tom, že spolu máte dobrý vzťah, príde rana.

Rozchod, ktorý nečakáš a popravde, nemáš ani tušenia, prečo nastal. Robíš niečo zle? Neľúbi ťa už? Prečo sa rozhodol odísť od teba? Aj keď na to môže byť množstvo dôvodov, v tomto článku nájdeš 3, kvôli ktorým sa muži od žien najčastejšie vzďaľujú.

Má pocit, že si sa zmenila

Ak sa chlap dostane do vzťahu, je to zrejme preto, že sa naozaj do ženy zamiloval. A to nie len pre jej fyzickú krásu, ale aj správanie a vlastnosti. Je to obraz ženy, ktorú chce mať po svojom boku. Ale ako vieme, časom sa všetko mení.

Okolnosti menia ľudí, a tak sa mu jedného dňa môže zdať, že jeho milovaná už nie je taká, aká bývala. To ho začne pomaly trápiť, až sa dostane do bodu, kedy si začne myslieť, že jej „aktuálna“ verzia nie je pre neho dobrá. Zabudne však, že ani on už nie je rovnaký, ako na začiatku vzťahu.

Už viac nie si jediná

Čo si budeme klamať, jedným z najčastejších dôvodov, kvôli ktorým muži opúšťajú svoje partnerky, je iná žena. Prišla do jeho života a zaujala ho natoľko, až zabudol na to, akú partnerku má po svojom boku.

Veď všetko nové je tak príťažlivé, že to chceme zažiť a spoznať. Vyzerá, že je skvelá a jeho jednoduchý mužský pud ju jednoducho chce. Ak nestaví na možnosť podvádzania, bude to rozchod.

Bojí sa ďalšieho kroku

Chlapi sa do vážneho vzťahu jednoducho strmhlav nevrhajú. Ak si muž nájde partnerku, častokrát si ani neuvedomuje, koľko času už spolu strávili a že by to, teoreticky, mohlo viesť k vážnemu kroku, akým je spoločné bývanie či svadba.

Až príde deň, kedy začne čeliť otázke budúcnosti, zľakne sa. Má pocit, že ho chce žena zviazať záväzkom, ktorý mu vezme slobodu. Neuvedomuje si však ani to, že v realite sa nič závažné nezmení.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating