instagram.com/explorerssaurus_

Týchto 15 vecí si zaslúži každý človek, bez ohľadu na to, či je žena alebo muž. Sú to veci, ktoré ti vedia prinášať radosť, ale aj smútok, no vždy ťa niekam posunú a spravia krásny deň.

 1. Zaslúžiš si šťastnú a pravú lásku – v každej podobe. Lásku od rodičov, priateľov, známych, spolužiakov, kolegov a od partnera.
 2. Zaslúžiš si spoznať neopätovanú lásku – aby si zistila, čo chceš a čo nechceš.
 3. Zaslúžiš si dobré a zdravé jedlo – také, ktoré tvojmu telu dodá správne živiny a energiu.
 4. Zaslúžiš si mať vedľa seba skutočných priateľov – ktorí ťa podržia v každej chvíli a vždy ti pomôžu.
  zdroj: Photo by Elle Hughes from Pexels
 5. Zaslúžiš si vybrať školu, ktorá ťa bude baviť – je to predsa tvoj život. Nie život tvojich rodičov a kamarátov. Vzdelanie si vyberaj podľa toho, k čomu ťa to ťahá.
 6. Zaslúžiš si prácu, ktorá bude dobre ocenená – a bude ťa baviť. Ver si a nauč sa „predať“ svoje schopnosti tak, aby si bola sama so sebou spokojná.
 7. Zaslúžiš si vedieť, že máš hodnotu – a že nezáleží na tom, čo povie človek, ktorý ťa vôbec nepozná. Si úžasná taká, aká si.
 8. Zaslúžiš si pohyb – tvoje telo bolo stvorené na to, aby sa hýbalo (nie aby sedelo). Zaslúžiš si milovať šport a aktívny život.
 9. Zaslúžiš si pauzu a oddych – kedykoľvek budeš cítiť, že nevládzeš a blížiš sa k vyhoreniu. Oddych je rovnako dôležitý ako šport.
  zdroj: Photo by Маша Реймерс from Pexels
 10. Zaslúžiš si žiť život, aký chceš – a nie je hanba zaň bojovať. Nemáš život na to, aby si ľudom hovorila „zvykla som si“, pracuj na sebe a buď na seba hrdá.
 11. Zaslúžiš si nájsť každý deň niečo, vďaka čomu sa usmeješ – aj za maličkosti, ktorí iní ľudia nemajú, by si mala byť vďačná.
 12. Zaslúžiš si spoznať mierny neúspech – aby si sa vedela posúvať ďalej, meniť sa a radovať sa z úspechu.
 13. Zaslúžiš si vedieť, že nie všetko vydrží – či už je to vzťah, priateľstvo, práca alebo niečo iné. Ľudia sa menia a nemusia s tebou zostať celý život. Je to v poriadku.
 14. Zaslúžiš si pustiť sa niečoho, čo ťa nerobí šťastnou – aj keď ťa to bude bolieť, vďaka tomu budeš mať lepšiu budúcnosť. Takto by si sa zbytočne trápila.
 15. Zaslúžiš si vyjadrovať svoje pocity bez toho, aby si sa musela ospravedlňovať – veď koniec koncov, ani slnko sa neospravedlňuje za to, že svieti. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating