unsplash.com

Po tak veľmi dlhom čase si opäť stretla niekoho, s kým si dobre rozumieš. Máš pocit, že sa vaše kamarátstvo vyvinulo správnym smerom a mohlo by z toho byť niečo viac. Smejete sa spolu, navštevujete miesta, ktoré zbožňujete a neustále sa máte o čom rozprávať. Miluješ jeho oči, lícne jamky, keď sa mu ústa zvlnia do úsmevu, vôňu jeho parfému či ruky, ktorými ťa hladí po vlasoch. Máš pocit, že ste si súdení. Ešte nikdy si si s nikým tak dokonale nerozumela ako s ním. Si si viac ako na sto percent istá, že on je ten pravý.

Lenže…

Poznáte si príliš krátko. Niekoľko týždňov jednoducho nestačí na to, aby sa možno do teba zamiloval. Ja viem – vraví ti, že si pre neho špeciálna. Nikdy nestretol ženu ako ty a že ťa má veľmi rád. Má ťa rád. Ale nemiluje ťa. A to je jeden podstatný rozdiel. Dokonca si nie si istá jeho citmi. Nevieš, či v jeho prípade ide o lásku. Ty si do neho zamilovaná, len on sa do teba ešte zamilovať nestihol.

zdroj: Photo by JD Mason on Unsplash

Jedného dňa na to prídeš…

A bude ťa to veľmi bolieť. Zistenie, že ťa nemiluje. Po toľkých týždňoch stretávania sa, vášnivých bozkov, objatí a nekontrolovateľného smiechu zistíš niečo, čo ťa zničí. To isté čo vravel tebe, hovoril aj ďalšej. A možno ďalšej žene. Po čase prídeš na to, že tých žien mohlo byť nespočetne veľa. Takto obalamutil nielen teba, ale mnohé iné ženy, ktoré mu nesmierne verili. Tiež si – podobne ako ty – mysleli, že ich miluje. Ale nebola to pravda. Bodol ťa do chrbta. Rana je hlboká a krváca.

Toto si zapamätaj, ak sa do niekoho rýchlo zamiluješ

Nikdy sa do nikoho nezamiluj príliš rýchlo. Pretože ak sa do niekoho prirýchlo zamiluješ,  nie je to pravá láska. Láska je slepá. Myslíš si, že poznáš všetky jeho sny. On ti však rozprával iba o svojich plánoch. Myslíš si, že rozumieš jeho srdcu, no ty rozumieš len jeho mysli. Myslíš si, že poznáš jeho minulosť, no ty si videla iba prítomnosť. Nikdy ti svoje srdce neotvoril. Nehovoril ti o svojich skutočných citoch. Iba sa ťa snažil narýchlo získať. V skutočnosti ťa nemiloval. Bola si iba akousi hračkou v jeho rukách. V momente, keď si ho prestala baviť, ťa jednoducho zničil. Vybral si inú hračku.

 

Láska nepríde len tak. Je potrebné ju pestovať. Ako ruže. Musíš ich najskôr zasadiť a polievať, aby ti po čase vyrástli. Lenže oni nevyrastú zo dňa na deň. Toto si prosím zapamätaj, ak sa nabudúce do niekoho príliš rýchlo zamiluješ. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating