Nie si pripravená na vzťah

Ak ti záleží na sebe a vieš, čo od života chceš, mala by si vedieť, kedy ešte nie si pripravená na vzťah. Čo však robiť v prípade, ak v tomto období stretneš skvelého muža, s ktorým by to mohlo možno vyjsť, no ty vieš, že to ešte nechceš, lebo by to nemuselo dopadnúť dobre?

V našom predošlom článku nájdeš 10 znakov, ktoré ti ukážu, že ešte nie si pripravená na vzťah. Ak si so sebou nie si istá, určite si ho pozri. V prípade, že to o sebe vieš, no aj tak stretneš nádejného muža, mala by si byť k nemu stopercentne úprimná. Pokiaľ z jeho strany vidíš záujem, bolo by naozaj voči nemu nefér, ak by si ho vodila za nos.

Keď mu povieš, ako to vnímaš, bude už na ňom, ako sa k tejto informácii postaví. Možno na teba bude chcieť počkať, no možno pôjde ďalej. Nebuď sebecká a nečakaj, že sa zo dňa na deň rozhodneš, že už vzťah chceš. Môžete ostať iba priateľmi a počkať, čo sa z toho vyvinie. Hneď na začiatku si ale vymedzte jasné hranice, ktoré nechcete prekročiť.

Ako sa pri ňom cítiš?

Veľmi dôležité je aj to, ako sa pri ňom cítiš. Možno sa veľmi zameriavaš na to, že nechceš žiadny vzťah a pritom prehliadaš to, ako ti s ním je. Samozrejme, že na všetko choďte pomaly a nedovoľ mu, aby na teba akokoľvek tlačil. Je to len a len tvoje rozhodnutie.

No niekedy sa môže stať, že aj keď nie si pripravená na vzťah, tvoje srdce sa napokon rozhodne inak. Ak ti s ním je dobre, daj mu šancu a vyjdite si párkrát von. Možno budeš prekvapená, tvoje city vzplanú a ty sa predsa len zaľúbiš. Dôležité je vedieť si utriediť myšlienky a povedať si, čo je pre teba najdôležitejšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating