Unsplash/Vinicius Wiesehofer

Kedy je správny čas na začiatok nového vzťahu? Je to veľmi individuálne. Ak však spadáš do jednej z týchto 8 kategórií a tieto znaky sa ťa naozaj týkajú, nemala by si to uponáhľať. Na vzťah v takomto prípade ešte pripravená nie si a mohlo by to spôsobiť viac škody ako úžitku.

Všetkých porovnávaš so svojím ex

Áno, teraz si ešte stále myslíš, že tvoj bývalý bol najlepší chlap na celej planéte a život bez neho si predstaviť nedokážeš. Pravda je taká, že sa mýliš, inak by ste boli ešte spolu. Prestaň hľadať chlapov podobných tvojmu ex a prestaň ho so všetkými porovnávať. Musíš sa od neho odstrihnúť, lebo kým na neho budeš stále myslieť, nebudeš v novom vzťahu šťastná.

Hľadáš niekoho len preto, aby bývalý žiarlil

Už len pri prečítaní tejto vety ti musí byť jasné, že to nie je správny dôvod na nový vzťah. Čo tým chceš docieliť? Myslíš si, že sa k tebe zrazu vráti a ty zlomíš srdce tomu chalanovi, ktorého si takto nepekne zneužila? Ako sme spomenuli vyššie, na svojho ex musíš rýchlo zabudnúť.

Sama nevieš, čo vlastne chceš

Aj by si vzťah chcela, ale vlastne ti je dobre aj samej. Ak sama nevieš, čo by sa ti páčilo a čo by si chcela v živote robiť a dosiahnuť, ešte nie si pripravená. Najskôr si to musíš sama vo svojej hlave utriediť.

Rodičia a priatelia ťa nútia do vzťahu

To, že ťa niekto núti do vzťahu, ešte neznamená, že už si pripravená. Nech si rodina a kamoši hovoria čo chcú. Nesnaž sa nájsť si niekoho len preto, aby si ich konečne umlčala. Vysvetli im, že je to tvoj život a ty si budeš robiť to, čo chceš.

Myslíš si, že pre teba nie je nikto vhodný

Ak nedôveruješ láske a myslíš si, že si nikdy nikoho nenájdeš, tak prestaň hľadať, pretože na nový vzťah ešte aj tak nie si pripravená. Ono to chvíľku možno potrvá, no raz si uvedomíš, že aj ty máš právo na šťastie a lásku a niekto tam na teba čaká.

Nie si spokojná sama so sebou

Vieš, ako sa hovorí. Ak nemiluješ samu seba, ako môžeš čakať, že ťa bude milovať niekto iný? Jednoducho, ak máš nízke sebavedomie a nie si so sebou spokojná, najskôr budeš musieť popracovať na zdravom vzťahu samej so sebou. Až potom budeš pripravená hľadať niekoho, kto ťa bude tiež ľúbiť.

Nevieš sa niekomu otvoriť a dôverovať

Bojíš sa sklamania, preto si radšej utiahnutá a v každom potenciálnom partnerovi vidíš len to zlé. Ak sa niekomu nevieš otvoriť, nedokážeš mu veriť a stále si myslíš, že ťa len využije a oklame, radšej ešte počkaj a do vzťahu sa nepúšťaj. Zbytočne by si tak ubližovala sebe aj jemu.

Si príliš zaneprázdnená

Máš kopec práce, venuješ sa svojim koníčkom a nikdy sa nenudíš. Takýto život je veľmi dobrý, no niekedy popri toľkých aktivitách nebudeš mať čas aj na svojho priateľa. Musela by si si vybrať, či budeš zanedbávať jeho alebo seba. Ak si príliš rozlietaná a máš veľké plány do budúcna, nič sa nestane, ak si vzťah budeš hľadať trochu neskôr.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating