unsplash.com

V puberte máme pocit, že nás nikto nemá rád, že nie sme pekné a neustále o sebe pochybujeme. Čím sme staršie, máme väčšie sebavedomie a začíname si samé seba vážiť. Čo by som teraz odkázala môjmu 15-ročnému „ja“?

1, Všetko bude v poriadku. Ak to ešte nie je v poriadku, nie je to koniec. Jedného dňa sa všetky veci vysvetlia, rany sa zahoja a všetko bude tak, ako si vždy chcela.

2, Na to, čím sa teraz trápiš, si o 3 mesiace ani nespomenieš. Problémy tu budú vždy, no dôležité je to, ako sa k nim postavíš. Pouč sa zo svojich chýb a kráčaj ďalej.

3, Sebaláska je základ. Pokiaľ sa nebudeš mať rada, tvoj život a tvoje vzťahy budú aj tak vyzerať. V prvom rade musíš mať dobrý vzťah sama so sebou, aby si mala na čom stavať.

4, Chceš viac priestoru? Maj menej vecí. Nemusíš mať veľa oblečenia a taktiež nemusíš neustále vyzerať dokonale a niekomu sa zapáčiť. Jedine ak sa chceš páčiť sebe samej. To je základ.

5, Nezbavuj sa samej seba. Je v poriadku mať zlé dni, no nezbavuj sa svojej povahy a toho, kým si. Áno, veľmi o sebe pochybuješ, no začni sa rešpektovať. Budeš so sebou celý život, tak nech to stojí za to.

zdroj: unsplash.com

6, Uč sa. Nemusíš byť jednotkárka, no uč sa veci, ktoré ti môžu priniesť zaujímavé lekcie do života a ktoré ťa môžu niekam posunúť. Dbaj na to, aby si sa neustále učila novým veciam a bola vzdelaná a rozhľadená.

7, Niečo rob. Tak zistíš, kto si. Maj koníčky, spoznávaj, miluj, zaujímaj sa a buď zvedavá. Len tak zistíš, kto si.

8, Stojíš len toľko, za koľko stoja aj ľudia, ktorými sa obklopuješ. Už v tomto veku si vyberaj zodpovedne ľudí, s ktorými sa stretávaš. Je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí ti pomáhajú, ktorí v teba veria a na ktorých sa môžeš spoľahnúť.

9, Nebuď zlá. Ak ti aj niekto ublížil, odpusť mu a pohni sa ďalej. Svet je malý, život krátky a je nás tu veľa. Nedrž v sebe zlosť a nenávisť.

10, Zdieľaj niečo malé každý deň. Aj keď si možno celý deň len doma, zdieľaj to a urob z toho niečo, čo ti v neskôr môže pomôcť. Buď kreatívna a tvor.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife