Nie som to isté dievča, ktorým som bola predtým. Už nenechám nikoho, aby ma ponižoval a aby ma niekto využíval. Aby niekto spochybňoval moju osobu. Aby niekto pochyboval o mne. 

Už nedovolím, aby mi niekto hovoril otrasné slová a nebudem už ticho, ak má niekto so mnou problém. Nemám žiadny dôvod, aby som hrala nejakú citlivú a dobrú ženu, ak je niekto opovážlivý a drzý. Nebudem vyvolávať rozruch, ak mi ublížiš, no ver mi, že už ti nebudem veriť.

Nie som ten typ dievčaťa, ktoré je pomstichtivé, no zmenila som sa a už nie som to dobré dievča ako predtým. Nie som už to dievča, ktoré zaujímalo, čo si o nej myslia druhí a vždy som sa chcela prispôsobiť, aby ma mal každý rád. Už nevyhľadávam ľudí, s ktorými strácam svoj čas, ktorým neverím a ktorých nechcem mať vo svojom živote.

zdroj: pexels.com

Už nie som to dievča, ktoré verí všetkému a ktoré je naivné. Zmenila som sa. Už neverím každému a veľmi dobre premýšľam, s kým trávim čas. Nemôžem míňať svoju energiu na niekoho, kto si to nezaslúži. 

Teraz venujem väčšiu pozornosť činom ako slovám. Som opatrná na to, komu venujem svoj čas, energiu a už prestávam byť trpezlivá s ľuďmi. Myslím si, že som stále dobrá, milá a láskavá, no už si vyberám na koho. Byť dobrým dievčaťom neznamená byť nudná a naivná, no už som prestala byť až príliš dobrá a tichá, len aby som sa každému zapáčila.

Teraz sa mám oveľa radšej, teraz mi môj život príde oveľa zaujímavejší a lepší. Už viem, čo očakávam, čo si môžem dovoliť, a ako mám žiť. Poučila som sa, odpustila som si a idem ďalej.

Nie som to isté dievča ako predtým. Zmenila som sa na niekoho iného. Možno ma bude niekto neznášať, no toto som ja a teraz sa mám rada oveľa radšej. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.