pexels.com

Každá, ktorá si zažila vzťah so žiarlivom mi dá určite za pravdu, že rozchod bol akýmsi vyslobodením. No nie vždy pripadá v úvahu. Hlavne vtedy, ak svojho partnera miluješ, rozumiete si a všetko klape tak ako má, až na to, že prehnane žiarli. Práve vtedy sa snažíš vymyslieť, ako mu dokázať, že je to naozaj zbytočné. Ak ti je táto situácia známa, možno ti pomôže náš článok o tom, ako eliminovať jeho žiarlivostné scény. Tu je 10 spôsobov.

1. Snaž sa pochopiť odkiaľ pramení jeho žiarlivosť

V prvom rade by si mala poriadne zvážiť, či skutočne nerobíš niečo, pre čo by mohol partner žiarliť. Ak v súčastnosti nevidíš žiaden problém, nahliadni do vašej spoločnej minulosti. Nerobila si niečo, čo naštrbilo jeho dôveru vo vzťahu k tebe?

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: instagram/@joancarolphotography

2. Skús sa do neho vcítiť

Už si sa niekedy ocitla v situácii, kedy ťa tvoje vlastne myšlienky zožierali zaživa? Chcela si veriť, ale niečo ti hovorilo, že to nesprávne? Možno sa práve takto cíti tvoj partner, a preto sa správa takým spôsobom, akým sa správa. Skús byť trošku empatická, povedať mu že mu rozumieš, ale nemusí sa báť, že ťa stratí.

3. Oceň, že sa o teba zaujíma

A síce sa hovorí, že žiarlivosť je korením vzťahu, osobne s tým nesúhlasím. Žiarlivosť je podľa mňa prejavom nedostatočného sebavedomia. No aj tak je spojená so strachom, že o svojho partnera prídeme, pretože sa nájde niekto lepší a krajší ako sme my. Veľké prekvapenie, ale niekto taký TAM VONKU určite je a vždy bude, s tým nič neurobíme. Jednoducho musíme veriť voľbe nášho partnera a byť vďační za to, že sme spolu.

4. Zisti, čo je spúšťačom žiarlivosti

Komunikácia o probléme je aj v tomto prípade základom úspechu. Možno si ani neuvedomuješ, že robíš niečo, čo v tvojom frajerovi spúšťa žiarlivosť. Možno mu nechceš ukázať konverzáciu v telefóne, pretože si s kamarátkou píšeš o niečom citlivom, pričom si on môže myslieť, že máš milenca. Skús to zistiť a spoločne nájdete riešenie.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: instagram/@joancarolphotography

5. Nereaguj tak, že sa snažíš obhájiť

To, že tvoj partner žiarli zbytočne vie byť poriadne frustrujúce. No akonáhle sa začneš silno obraňovať, môže to v ňom vzbudiť pocit, ktorý ho ešte viac uistí, že niečo nie je v poriadku. Skôr sa mu pokús vysvetliť, že nemá dôvod žiarliť a nesnaž sa „dokazovať“, kde si bola a čo si robila.

6. Povedz mu, ako ťa jeho žiarlivosť ovplyvňuje

Skús mu povedať ako sa cítiš ty, keď ti neverí. Povedz mu, že jeho pochybnosti v tebe vyvolávajú pocit, že ťa nemá dostatočne rád na to, aby dôveroval tvojim krokom. Prinúť ho, aby sa aj on pozrel na to, ako to vnímaš a ako ťa to ovplyvňuje.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: instagram/@joancarolphotography

7. Správaj sa nežne a s láskou aj v čase, keď žiarli

Hoci väčšina z nás má v tej chvíli v sebe hnev, je dôležité pripomenúť si, že tvoj partner má možno zlé skúsenosti z minulosti, ktoré ho nútia správať sa týmto spôsobom. A práve v takýchto chvíľach by si sa mala naučiť reagovať s láskou, aby vedel, že je všetko v poriadku.

8. Stanov hranice

Je skvelé, že ste partnermi, milencami a najlepšími priateľmi zároveň. No ani to mu nedáva právo mať prístup ku všetkým tvojim účtom na internete, či k telefónu. Každý potrebuje svoje súkromie. Je lepšie stanoviť si isté hranice na začiatku, ako neskôr vysvetľovať, prečo si si zmenila heslo na telefóne. A nemusí byť za tým  nič zlé.

9. Buď úprimná

Akonáhle pred ním začneš skrývať veci, váš vzťah nikdy nebude ako predtým. Vašu dôveru to len oslabí a dáš mu ďalší dôvod na to, aby žiarlil. Ak si bola vonku s kamarátkami a stretla chlapca, ktorý s tebou flirtoval, povedz mu o tom. Nemáš predsa, čo skrývať.

10. Nedávaj mu dôvod, aby žiarlil

Aj to sa však stáva. V tomto prípade si musíš prehodnotiť, čo vlastne chceš. V normálnom vzťahu nemá tretia osoba, čo robiť a ak si si to predstavovala inak, tak je najvyšší čas byť úprimná.

zdroj: powerofpositivity.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating