Pár v objatí

Ako sa staviaš k problémom, ktoré prichádzajú vo vzťahu? Si človek, ktorý buchne dverami, hrá to na tichú domácnosť, sadne si a snaží sa o riešenie alebo je to pre teba tak náročné, že radšej volíš rozchod? Každý z nás má inú predstavu o tom, čo stojí za záchranu a čo je už cez čiaru. Lenže, ak by sme sa naučili trocha odpúšťať, mohli by sme zachrániť lásky, ktoré za to naozaj stoja. Nie všetky problémy sú aj dôvody na rozchod.

Ak máš už pár vzťahov za sebou a roky skúseností sa ti nazbierali, možno si aj ty občas povieš, že nie všetky rozchody v tvojej minulosti boli nutné. Veci po čase vidíme odlišne a možno aj ľutujeme, že sme sa vtedy nezachovali inak. To, čo bolo, už nevrátiš, ale to, čo bude, môžeš už poučená ovplyvniť k lepšiemu.

Dnes už vieš, že často riešime vo vzťahu malichernosti a dávame si zbohom kvôli urazeným egám, len aby sme tomu druhému neukázali, že sme slabší ako on. Keď človek príde na to, na čom v skutočnosti záleží, zrazu sa mu budú niektoré dôvody na rozchod zdať priam smiešne.

Čo sú skutočné dôvody na rozchod?

Pamätáš sa na to, ako si sa na strednej škole pohádala s frajerom, pretože si žiarlila, že mal v partii veľa dievčat? Dnes by si to asi nepovažovala za tak dramatické, ak by si nemala dôvod pochybovať, samozrejme. A čo tvoj prvý vážny vzťah? Ukončili ste to preto, lebo ste sa nezhodli a po veľkej hádke ani jeden neustúpil? Teraz sa len chytáš za hlavu, aké to bolo vlastne smiešne.

Hovorí sa, že ak ťa niečo nebude trápiť o 5 rokov, potom by si tomu nemala venovať ani 5 minút svojej pozornosti. Presne toto môžeme trocha previesť aj do vzťahov. Ak riešiš s partnerom niečo, čo vás nijak neovplyvní v budúcnosti, niečo, na čo aj tak časom zabudneš, stojí ti to za to, aby to vyústilo až k takému kroku, akým je rozchod?

Každá hádka sa dá vyriešiť

Každý problém prekonať, ak to spolu myslíte vážne a milujete sa. Jasné, takú neveru nebudeš prehliadať, ale to, že máte iné predstavy o tom, ako viesť domácnosť, sa dá vyriešiť komunikáciou a kompromismi. Vždy sa jednoducho upokojte a zvážte, či nevidíte spoločné riešenie a či si dokážete odpustiť prípadné sklamania.

Vzťah na diaľku, problémy v intímnom živote, hádky kvôli veciam, na ktoré sa zajtra zabudne, veci, ktoré riešia priatelia či rodina, správanie, ktoré sa dá zmeniť, je toho toľko, čo vôbec nestojí za to, aby sa kvôli tomu ihneď ukončil vzťah. Keď existuje riešenie, prečo nedať láske druhú šancu?

Nestojí všetko to krásne, čo ste spolu zažili za záchranu? Alebo to len tak odhodíte ihneď, ako sa naskytne prvá príležitosť? Pretože ak áno, potom vaša láska nebola skutočná.

Spoločne môžete dokonca zapracovať aj na rozdielnych názoroch. Nepochybne je to veľmi náročné, ale neznamená to, že to medzi vami musí skončiť. Existujú spôsoby, ako sa s tým môžete vyrovnať. V našom nedávnom článku nájdeš 8 tipov, ako sa s tým vyrovnať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating