unsplash.com

Pokiaľ ide o neopätovanú lásku, mala by si vedieť, že je vždy lepšie odísť, než zostať a trápiť sa.

Myslím si, že jednostrannú lásku zažil každý z nás, tak veľmi dobre vieš, čo to znamená. Skôr či neskôr ťa táto láska zlomí, pretože bude toxická.

Odísť však zo vzťahu, kde miluješ nesprávnu osobu, je ťažšie než sa zdá. Ak by si však odchod odkladala, bolo by to pre teba viac frustrujúce. Pretože je len otázkou času, kedy ťa nesprávna osoba zlomí. Je nesprávna, pretože je s tebou nekompatibilná a nehodíte sa k sebe.

Môžeš to vidieť na spôsobe, akým spolu komunikujete, aký máte humor, akým spôsobom dávate (alebo nedávate) najavo lásku. Dávaš najavo lásku iba ty a nedostávaš žiadnu odozvu? Mala by si zostať single a celú lásku dávať sebe.

Ak vieš, že miluješ nesprávnu osobu alebo že osoba, ktorá sedí oproti tebe, nie je tvoja osudová, mala by si odísť a zostať single.

Zostaň single, pretože je to lepšie, než mať tichú domácnosť. Zostaň single, pretože je to lepšie, než vidieť sklamanie v očiach druhej osoby. Zostaň single, pretože je to lepšie, než si byť cudzia s osobou, s ktorou bývaš.

Počas toho, ako budeš sama, môžeš pracovať na sebe. Budeš investovať do seba a do svojho rozvoja. Zaslúžiš si všetko, si ambiciózna, tak si musíš ísť za svojimi snami. Nie je nič horšie, než byť vo vzťahu s nesprávnou osobou, ktorá si neuvedomuje, aký poklad má v tebe.

Ak si vybuduješ sebavedomie a usporiadaš si svoje hodnoty (ktoré si celý ten čas držala nízko), nikto ti to už nezoberie.

Potom možno spoznáš osobu, ktorá bude pre teba tá pravá. Ktorá ťa nezlomí a neublíži ti. Bude vedieť, čím si si prešla a čo je pre teba dobré.

V očiach muža, pre ktorého budeš tá pravá, budeš vždy najlepšia a najsebavedomejšia žena, akú mohol spoznať. Neuberaj zo svojich nárokov, pokiaľ nespoznáš muža, ktorý sa bude k tebe takto správať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating