Zomrela známa hudobníčka

Tragická správa tesne po vianočných sviatkoch. Zomrel známy herec z oscarového filmu Parazit. Nemal pritom ani 50 rokov. Lee Sun-kyun sa našiel mŕtvy v aute, čo oznámila najväčšia juhokórejská spravodajská tlačová agentúra Yonhap, na ktorú sa odvoláva portál BBC News

Herec Lee Sun-kyun sa preslávil najmä úlohami v trileri Bezmocný, v romantickej komédii Všetko o mojej žene, no jeho najväčšou úlohou bola tá vo filme Parazit, ktorý získal štyroch Oscarov. Kórejsky herec dostal aj niekoľko ďalších ocenení, vrátane nominácie na medzinárodnú cenu Emmy.

Zomrel známy herec z oscarového filmu

Práve dnes agentúra Yonhap informovala o jeho smrti. Polícia po ňom pátrala na základe tiesňového volania jeho manželky, ktorá nahlásila, že odišiel z domu a zanechal po sebe list na rozlúčku.

Napokon ho našli v bezvedomí v aute, v jednom z hlavných parkov v Soule. Nie je jasné, či Lee spáchal samovraždu, no od októbra ho vyšetrovali kvôli údajnému užívaniu omamných látok.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @lee.sun.kyun

Látku, ktorá zapríčinila aj smrť herca Matthewa Perryho, mal Lee Sun-kyun užívať s hosteskou v bare, v luxusnej soulskej štvrti Gangnam. Pritom si však vraj vzal to, čo mu dala a nevedel, že to sú nelegálne látky. Údajne ho do užívania mala dokonca nútiť.

Hosteska ale polícii mala povedať, že u nej doma viackrát užíval omamné látky, čo herec rázne poprel. Svojho právnika požiadal aj o test na detektore lži. Správa agentúry Yonhap tiež tvrdí, že mal negatívne alebo nepresvedčivé výsledky, píše BBC News.

Polícia uviedla, že ľutuje, že Lee zomrel uprostred vyšetrovania. To malo byť vedené s jeho súhlasom, pričom herec absolvoval tri sedenia. Posledné malo byť minulú sobotu a trvalo 19 hodín.

V októbri dokonca mal herec podať žalobu na dvoch ľudí, vrátane hostesky, za vydieranie. Hostesku vraj zadržali minulý mesiac a polícia údajne požiadala o vydanie zatykača aj na druhú obžalovanú osobu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @lee.sun.kyun

BBC News píše, že juhokórejský prezident Yoon Suk Yeol prisľúbil tvrdý zásah proti omamným látkam a šéf národnej polície vyhlásil „totálnu vojnu“ proti takýmto zločinom. V Južnej Kórei sa vraj užívanie týchto látok prísne trestá.

Zdroj: BBC News

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News