Muž a žena v zime

Slová nie sú len zvukom, ktorý nám vychádza z úst. Je to prejav našich myšlienok a emócií. A keď sa niečo povie, mali by sme to myslieť vážne. Najmä, ak ide o záväzky. Nie je nič horšie, ako počúvať prázdne sľuby vo vzťahu a veriť, že to nie sú len sladké reči, ktoré nám majú zalepiť oči. 

Ak niekoho úprimne miluješ, vždy k nemu budeš otvorená a úprimná. A ak si raz dáte slovo, mali by ste ho v mene lásky aj dodržať. Najmä tieto 3 sľuby vo vzťahu by ste nemali brať ako niečo, čo splniť skutočne nechcete.

Hovoriť si vždy pravdu

Základom každého zdravého partnerstva je dôvera a úprimnosť. Klamstvá nie sú povolené, a to ani vtedy, keď máme dobrý úmysel. Robiť tajnosti pred niekým, koho máme radi, nie je vôbec fér.

Niekedy je to tá najľahšia vec na svete, pretože nikomu inému neveríme tak veľmi, inokedy to môže byť tak ťažké, že máme strach, ako na to naša polovička zareaguje. V každom prípade však ide o sľub, ktorý si dávame v momente, kedy si vyznávame lásku.

Byť si verní

Aj keď by si človek myslel, že je to samozrejmosť, život nás už naučil, že zlomené srdcia kvôli nevere, bývajú častým kameňom úrazu. Je tak ťažké byť si naozaj oddaní?

Keď ideme do vážneho vzťahu, mali by sme to vážne aj myslieť. Záväzkom si dávame slovo, že jeden patrí tomu druhému. A to ani nemusíme stáť pred oltárom.

Aj v zlých časoch

Sľuby vo vzťahu nemajú význam, ak za ne nehovoria aj činy. Nie je lepší dôkaz lásky, ako to, či stojíme pri našom partnerovi aj vtedy, keď sú časy zlé. Keď je na dne on, či sme v problémoch spoločne. Prekážky sú našim testom a ukážu, či tie zamilované slová v dobrých časoch boli len prázdne reči, alebo sľuby, ktoré teraz aj naozaj plníme.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating