Klamstvá vo vzťahu

Ak máme hovoriť o šťastnom vzťahu, k jeho základným pravidlám patrí okrem iného, jednoznačne úprimnosť a 100 % dôvera. V láske nemajú tajnosti a klamstvá miesto. Je to zrada partnera a znak toho, že v tom zrejme nie sú skutočné city a rešpekt, ak mu do očí tvrdíme lži. Chceme ho uchrániť pred sklamaním alebo si len zbabelo kryjeme vlastný chrbát?

Nech už je tým dôvodom čokoľvek, keď sa príde na to, že vzťah ovplyvnili klamstvá, ktoré sa odhalia, len ťažko sa to odpúšťa. A ak sa to aj podarí, nikdy sa na ne nezabudne. Ich ťarcha poznačí lásku na veľmi dlhú dobu. Zrejme už aj navždy.

Zatajovanie minulosti

Každý má za sebou nejakú minulosť. Správanie, činy, situácie, zážitky, rozhodnutia a všetko to, čo sa už nedá vrátiť späť. Niekedy našťastie, inokedy nanešťastie. No keď niekoho milujeme, tak sa mu odovzdáme so všetkým a teda aj tým, aký človek z nás kedysi bol.

Klamať o tom, čo bolo, len aby sme pred nový partnerom vyzerali lepšie či tajiť veci, o ktorých by mala naša dlhodobá polovička vedieť, nie je fér.

Keby sa dal vrátiť čas
zdroj: Pexels/ROMAN ODINTSOV

Keď ide o intimitu

V mnohých vzťahoch sa to deje. Aj v takých, ktoré vyzerajú tak idylicky. Povedať partnerovi do očí pravdu, ak ide o intímny život, nemusí byť jednoduché. Hlavne, ak by sa kvôli nej mal práve on cítiť trápne, menejcenne, jednoducho, ako zlý milenec, ktorý neuspokojuje túžby toho druhého.

No hovoriť mi klamstvá o tom, že je všetko v poriadku, nič nezmení, a ani to ničomu nepomôže. Práve naopak, môže to postupne hasiť iskru. Toto je oblasť, v ktorom by mala byť dvojica k sebe maximálne otvorená.

Nevera je najhoršia

Klamstvo, ktoré sa neodpúšťa. Teda, v niektorých prípadoch sa to dá, ale, povedzme si na rovinu, chce to veľa času, odhodlania a vnútornej sily. Je to však najhorší druh lží, ktoré môžu vo vzťahu nastať. Doslova, ako keby jeden druhému bodol nôž do chrbta. Radšej sa rozísť, ako si takto ubližovať poza chrbát a nechať partnera v tom, že je to čistá hra.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating