unsplash.com

Citát Petra Lipperta, ktorého hlavná myšlienka mi je úplne jasná. A práve možno niektorým iným ľuďom je úplne cudzia.

Áno, každý má právo na svoj život. A každý si je zodpovedný za svoje činy a rozhodnutia. Ja som vďačná za svojich priateľov, ktorí vedia, aký má ich život skutočný zmysel. Prežijem s nimi ešte určite dlhú dobu a preto som si istá, že moje rozhodnutia sú, a aj budú tie správne.

Nikto z nás predsa nerozhodol o tom, kedy sa narodí. Ale, ak by som si mohla vybrať, kedy sa narodím, bolo by to o niekoľko rokov skôr. No momentálne som už uzrozumená s tým, že som v mojom okolí blízkych ľudí, tá najmladšia. Ale to, že sa v mojom najbližšom okolí nachádzajú poväčšine starší ľudia, sa mi veľmi páči. Je to príjemný pocit.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Veľakrát som rozmýšľala nad smerom, ktorým by sa mal môj život uberať. Prídu situácie, kedy si nie som istá, čo by som chcela v živote dosiahnuť, no z iného pohľadu by to mohlo byť ešte pochopiteľné. A preto sú stále pri mne moje zvláštne sny a túžby.

Tie túžby, ktoré má v momentálnom čase robia šťastnou. Venujem sa im a verím, že sú to tie správne veci, ktoré mi do života dávajú len to pekné. A snáď ešte dlhú dobu stále budú.

Aký mám celkový pohľad na myšlienku tohto všetkého?

Každý človek je niečím iný, ale pritom sú všetci ľudia rovnakí. Aj keď to možno na prvý pohľad nevidno. Každý človek by si mal vybrať ten svoj správny smer, aby sa ním mohol nechať viesť celú dobu počas života.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Paradox, ktorý tu však vidím, je naša ľudská lenivosť a hlúposť. Mnohí ľudia nehľadajú svoj smer, alebo nejakú „vec”, ktorá by ho napĺňala radosťou a šťastím. A v tom ja vnímam sklamanie. V dnešnej dobe je až príliš silné a veľké.

Ľudia sa predsa  časom menia a mal by sa pomaly meniť aj pohľad na celý život. No ak sa to neudeje a človeku na tom nezáleží, jeho život môže mať aj katastrofálny koniec. A v tom lepšom prípade sa stále drží jednej, a tej istej myšlienky na tomto zvláštnom svete.

A ja verím, že Ty už vieš, čo by si chcela od života. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife