Život s agresorom. Slová, po ktorých behá mnohým ženám mráz po chrbte. Ak si niečo také nevieš ani predstaviť, buď rada. Realita totiž môže byť mnohonásobne horšia. Aj napriek tomu ju veľa žien stále žije. Povieš si, že by mali jednoducho odísť, veď je to tak ľahké riešenie. Pravdou však je, že to iba tak nejde.

Ak začneš vzťah, v ktorom hneď na začiatku zistíš, že niečo nie je v poriadku, zrejme sa ihneď otočíš a prerušíš kontakt. Na čo by si s niekým takým ostávala, však? Pravda je však taká, že takíto muži odhalia svoju pravú tvár až oveľa neskôr. 

Vtedy, keď je vzťah dlhodobý, keď sa do nich žena zamilovala, keď už majú aj deti, … po dokonalom šťastí prichádza tvrdá rana a šok, ktorý človek len ťažko pochopí. Odísť od niekoho, koho naozaj miluješ, lebo na teba slovne útočí, to spraví len máloktorá.

Povie si, že to mohol byť iba skrat. Že má toho veľa, že to bola jej vina, … až jedného dňa sa slovné útoky premenia na naozajstné psychické a fyzické týranie. V tom momente sú všetky hranice prekročené a jediným riešením je naozaj vzťah ukončiť. Ale ako už tušíš, nebude to také ľahké … on sa svojej polovičky, nad ktorou chce mať moc, len tak nevzdá.

Pozor, medzi výbušnou povahou a skutočnou agresivitou je rozdiel. Výbušná povaha sa prejavuje ako veľmi krátky skrat, po ktorom sa človek rýchlo upokojí, a najmä, nikdy nespraví niečo, čo by mohlo inému ublížiť. Žiadne vyhrážky, obviňovanie, manipulovanie, fyzické ataky, … 

Smutnou pravdou je, že agresor sa nikdy nezmení, aj keď ti môže na kolenách prisahať, že ti viac neurobí nič, kvôli čomu by si bola nešťastná. Má to jednoducho v sebe a život s ním bude jeden kolotoč plný strachu a naivnej dôvery, ktorá bude stokrát podkopaná. Ak to neukončíš ty, nikdy to neprestane.

Prvým krokom k tvojej vlastnej záchrane je požiadať niekoho o pomoc, ak máš strach, že to sama nezvládneš. Nemáš sa za čo hanbiť, práve naopak. Ukážeš tým, že máš silu na to, aby si bojovala o vlastné šťastie. Pretože život v strachu a bolesti ťa zabije skôr. Zabije tvoje srdce, tvoju dušu i vieru.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.