unsplash.com

Každý z nás vo svojom živote prechádza náročnými zmenami či sklamaniami. Každý má vo svojom živote nejakú tú životnú úlohu a skúšku, ktorú musí prekonať. Niekedy si toho naložíme veľa a nič nestíhame, ale hlavne zabúdame žiť.

Väčšina dnešných ľudí sa celý deň niekam ponáhľa. Či už za horou peňazí alebo za svojím vysnívaným životom. Samozrejme súhlasím s tým, že peniaze tvoria obrovskú časť nášho života, ale túžba po nich z nás robí kruté monštrá.

zdroj: pinterest.com

Skúsme sa na to pozrieť z môjho pohľadu. Cestujem autobusom a vnímam tváre. Nikto nemá ani sekundu na to sa zastaviť a to je hlavný problém tejto doby. Každý deň sa skús aspoň raz zastaviť a porozmýšlať, že či ťa práve to čo teraz robíš baví. Skús sa zamyslieť či si tento svet užívaš naplno, či žiješ naplno.

Keď sa nad tým trochu zamyslíš uvedomíš si,  že strácaš primnoho času. Život nám uteká pred nosom a mi sa na to len z diaľky pozeráme. Neuvedomujeme si že každú chvíľku pre nás  tento svet môže skončiť. Pre pohodu našich najbližších tvrdo a dlho pracujeme, no neuvedomujeme si že to jediné po čom túžia je práve naša prítomnosť.

zdroj: unsplash.com

A tak som vďačná za každý jeden moment, ktorý tu môžem byť a užívam si to naplno. Som vďačná za každú jednu chvíľku, ktorú strávim so svojimi najbližšími.  Som vďačná že som tu a tak nechcem len prežívať. Chcem žiť a si užívať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog