Určite to každá z nás pozná. Nikdy si nemáme čo obliecť, respektíve každé ráno stojíme a čakáme pred skriňou že nám z nej vypadne niečo nové, čo sme ešte na sebe nemali alebo že sa nám zázračne samo od seba vyberie vhodný outfit.☺

Pritom dennodenne na internete či v magazínoch vidíme fotky štýlových žien, ktoré sú vždy perfektne nastajlované hoci aj v bežný deň. Pýtame sa ako to robia? Existujú tipy a zvyky štýlových a úspešných žien, ktoré ti môžu pomôcť v každodennom zhone pred prácou alebo školou. A čo robí taká štýlová žena?

Great Fall Style

  • Každé ráno (alebo neskoro večer) si pozrie počasie. Nie je nič horšie ako sa nevhodne obliecť do počasia, či už kvôli zdraviu alebo poškodeniu svojho obľúbeného kúsku alebo topánok a to iba preto, že si si nepozrela že bude pršať.
  • Má organizovaný šatník. Vždy je lepšie si ráno vyberať z pekne usporiadanej skrine, kde prehľadne vidíš kde máš nohavice, košele a podobne, prípadne aj zoradenie podľa farieb nie je na škodu veci. Najhoršie čo môžeš urobiť je prísť a hádzať veci na stoličku, kde potom nič nenájdeš a navyše máš všade neporiadok.☺

2

  • Plánuje svoje outfity v priebehu dňa alebo večer. To znamená hocikedy keď ťa napadne, že sa niečo s niečím hodí tak si to zapamätaj alebo kľudne zapíš. Najhoršie je ráno postávať nervózna pred skriňou a strácať tak drahocenný čas, ktorý môžeš určite využiť lepším spôsobom.
  • Ráno vstáva skôr. Nie každý, hlavne my ženy, je schopný ráno byť vychystaný a upravený za 10 minút. Nastav si budík dostatočne skoro, aby si všetko stihla a bola spokojná.

3

  • Kombinuje drahšie kúsky s lacnejšími. Nepotrebuješ mať na sebe od hlavy po päty samé značkové a drahé veci. Nezaručuje to, že budeš tak štýlová. Ideálne je investovať do klasických kúskov, ktoré takmer nikdy nevyjdú z módy a kombinovať ich s tými lacnejšími.
  • Nosí oblečenie, ktoré sedí. Vždy si dávaj pozor na to aby si mala správnu veľkosť. Hoci áno vieme, že tie rifle sú úžasné a žiadne nie sú ako tie konkŕetne, ale keď nemajú tvoje číslo, radšej si počkaj na iné.

4

  • Má naparovač, ktorý je na mnohé materiály vhodnejší ako žehlička. A ďalšia vec, môžeš byť krásne oblečená, ale pokiaľ je košeľa pokrčená, môže tak pôsobiť lacno.
  • Dáva si pozor na spodné prádlo. Vykúkajúce ramienka podprsenky spod trička je dosť prešľap. V súčasnosti nám obchody ponúkajú už všelijaké zlepšováky na podprsenky, ktoré ti s tým pomôžu.
  • Má záložný outfit. Keď už budeš zúfalá, že si naozaj nemáš čo obliecť, siahni po overenej kombinácií, ktorá ťa nikdy nesklamala, hoci to nosíš častokrát. Napríklad obľúbené rifle s dobre padnúcim bielym topom je zaručená kombinácia. Prípadne ak máš rada čiernu choď celá v čiernom a ver, že budeš nepriehľadnuteľná.☺

Zdroj: harpersbazaar.com, fotografie: pinterest

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista