Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

„Dúfam, že vám to vydrží čo najdlhšie,“ hovorím s úsmevom mojej kamarátke, ktorá je vo vzťahu už tri roky.

„Dúfam aj ja. Neviem čo by som bez neho robila,“ odpovie mi s obavou v očiach. Nie je jediná žena, ktorá pri pomyslení na rozchod reaguje podobne ako moja kamarátka.

Keď je žena zaľúbená, automaticky si predstavuje celý svoj život s aktuálnym partnerom. Môžeme sa sebavedomo búchať do prs, že nie sme natoľko naivné, aby sme naozaj verili, že tento chlap bude otec našich detí, náš zadný mozoček si myslí niečo iné.  A vtedy to začína.

Trávime viac a viac času so svojim princom. Spoznávame jeho kamarátov a snažíme sa, aby nás mali radi. Pretože, keď nás majú radi jeho kamaráti získame červený bod. Sprevádzame ho na rodinných oslavách a snažíme sa spoznať jeho rodinu najlepšie ako sa dá. Jeho koníčky sa stávajú aj našimi koníčkami. Má rád staré filmy? Výborne !  Ešte v ten večer ako sa nám náš drahý prizná so svojou záľubou v starých filmoch, letíme do kníhkupectva zakúpime si knižku s názvom história kinematografie a celý večer strávime pozeraním starých filmov na internete. Na druhý deň mu pripravíme prekvapenie v podobne romantického večera pri sviečkach a so starými filmami v pozadí, podľa nášho výberu.

Ak je objekt nášho záujmu nadšený športovec, aj z nás sa stávajú športovkyne. A je úplne jedno, že za ideálnu sobotu sme považovali deň, keď sme mohli celý deň ležať v posteli a pozerať Diabol nosí Pradu.  Teraz sme zapálene pre ranný beh, poobedné zdvíhanie činiek v smradľavej posilňovni a večerné plávanie na plavárni. Počúva hip-hop a nám sa skôr páči popová hudba? Nevadí! Na druhý deň z reprákov v našom aute kričí Snoop Dogg. Páčia sa mu brunetky a vy ste červenovláska? O pár dní neskôr sa naša červená hriva stratí a nahradí ju gaštanovo hnedá. Celý náš život sa točí okolo chlapa. On je náš svet a my sme súčasť jeho sveta.

Vzťahy sú krehké. Nikdy neviete kedy môžu skončiť. Ale stáva sa to.
Príde koniec a váš svet odrazu neexistuje.
Neviete sa pohnúť z miesta.
Neviete čo robiť.
Neviete kto ste!
Pokiaľ žena, ktorá celý svoj život zasvätila chlapovi, odrazu zostane sama, nestratí iba chlapa. Stratí svoj život.

Nemá žiadne koníčky, lebo všetky jej koníčky boli jeho obľúbene aktivity.
Nemá žiadnych priateľov, lebo trávila čas iba s ním a s jeho známymi.
Nepozná samú seba.

foto: Irina Efremova

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating