thoughtcatalog.com

Listy od Tvojho Kráľa

Pred pár dňami ma zaujala kniha. Už len jej názov mi predurčoval niečo krásne a záhadne. A nemýlila som sa.

Sú to listy. Listy od Kráľa venované tebe, mne, kamoške, mame, sestre. Každej z nás. Každej vyvolenej.  Aby sme si uvedomili, že sme milované, aj keď si to nemyslíme.  Aj keď nám život dáva pod nohy polená.

Sú to ľúbostné listy, ktoré písal zamilovaný muž.

Princezná moja …  Buď ku mne pravdivá

Si pre mňa vzácna a nádherná. Nikdy nemusíš predstierať, že si inou než tou, ktorou som Ťa utvoril. Láska moja, nechcem, aby si sa snažila urobiť na mňa dojem a predstierať, že je v Tvojom živote všetko dokonalé. Chcem, aby si našla veľkú slobodu v tom, že budeš ku mne pravdivá. Čím pravdivejšou sa staneš, o to lepšie vzťahy s druhými budeš mať.

Už žiadne predstieranie, Princezná moja. Milujem Ťa presne takú, aká si, a chcem, aby si ku mne bola pravdivá vo všetkom, čo robíš a hovoríš.  Dal som za Teba život, aby si slobodne mohla žiť svoju identitu. Nedovoľ nikomu obrať Ťa o radosť, tým, že Ťa zmení na niečo, čím nie si. Buď pravdivá k sebe i ku mne, pretože ja milujem Tvoje skutočné ja.

S láskou

Tvoj pravdivý Kráľ

large (1) weheartit.com

Vlastne to nie je zamilovaný muž. Je to niekto, kto ťa pozná. Kto vie, prečo ti život hádže polená pod nohy. Niekto, kto vie aká je tvoja cesta a pozná už aj jej cieľ. Niekto, koho všetci považujú za Veľkého.

Boh?  Áno, hovoria, že to píše on.

Ja som si ale pri každom liste predstavila niekoho iného. Niekedy som videla vysokého chlapa s nádhernými hnedými očami. Inokedy dedko, ktorý píše listy svojej dcére. Veď fantázií sa medze nekladú.

l185413 Kniha Milovanej princeznej, pinterest.com

Kniha Milovanej princeznej prišla ako blesk z jasného neba. V čase, kedy som  žiadnu knihu nechcela, ale samotný názov ma presvedčil, že tá kniha je to, čo potrebujem. Obsah prišiel až neskôr.

Neboj sa po nej siahnuť, len preto, že sú tie listy od neho. Niekedy aj táto literatúra dokáže veľa. Viac ako si dokážeš predstaviť. Nebudeš len princeznou, ale aj dcérou. Budeš ženou.  Budeš súčasťou rodiny. A nielen hocijakej, ale rovno kráľovskej.

Siahni po tých listoch aj ty.

Staň sa princeznou.

Milovanou princeznou.

 

coverphoto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife