878bf4adeba4104e4f0e180c8b29e098Už toho máš dosť. Tvoje sily sa vyčerpali a ty uvažuješ ako ďalej. Najradšej by si si ľahla do postele, zakryla sa a ušla pred všetkým. Jednoducho nevládzeš. Je toho na teba príliš. Máš len chuť čerpať energiu, odísť niekde sama alebo sa najradšej vyhnúť všetkému a začať odznova. Život (bohužiaľ) nie je rozprávka a ty zotrvačne robíš každodenné povinnosti, si celý deň na nohách, niektoré vzťahy sa kazia, niekedy nevieš nájsť útočisko či čakáš na nádej. Už máš dosť tohto sveta a jeho nástrah a nevieš, čo ďalej. Vitaj v klube, moja drahá. Je nás, takých, viac. V dnešnom svete nás postihujú rôzne nástrahy a my nevieme, ako máme voči nim bojovať. Za každú cenu sa snažíme byť dokonalé. Chceme byť stále usmievavé a vyhovieť ľuďom. Poviem ti jednu pravdu: Nedá sa to. Je nad sily nás všetkých byť každý deň najpríjemnejšia, najoptimistickejšia a najlepšia osoba. Je skvelé, že sa snažíš vyhovieť každému, ale kedy konečne vyhovieš aj sebe?

original

Je super, ak si neustále usmievavá a šťastná, ale je to tak aj v tvojom vnútri? Nevysporiadala si sa jednoducho so starosťami tým, že ich skrývaš za úsmev, a pritom potichu nadávaš na svet a na ľudí? Pozri drahá, máš právo občas kričať, je normálne, ak si poplačeš a ukážeš svoje city. Je to ľudské priznať si chybu a povedať, že to jednoducho nezvládaš. Život nie je beh na dlhú trať a neustále sa naháňať za niečím, a pritom nebyť šťastná nie je dobrý postoj. Sme matky, dcéry, raz babky, študentky a je toho na nás veľa. Dnešný svet vytvára predstavu o tom, ako by mala vyzerať silná a úspešná žena, ako by mala byť stále dokonalo vyzerajúca.

Neobviňuj sa za to, že to niekedy nezvládaš. Nehovor o sebe, ako o neschopnej a nepodceňuj sa. Robíš všetko najlepšie ako vieš. Je preto úplne normálne, ak si sem tam už len ľahneš a na všetko sa vykašleš. Denne musíš urobiť veľa vecí a nie je to ľahké pre jedného človeka. Sme krehké duše, ktoré chcú občas len tak sedieť a obdivovať svet.

Kúp si niečo na seba, obdaruj sa, dopraj si kúpeľ i chvíľku pre seba, choď von, načerpaj energiu v lese, rob cez deň aj to, čo ťa baví. Na svete je toľko krásnych vecí. Prečo by sme mali celý život žiť v tme?

Nenaháňajme sa neustále za šťastím, za bohatstvom, za láskou, za úspechom, za dokonalosťou. Len si sadni, dýchaj, nechaj myšlienky plynúť. Usmej sa. A ži.08janebirkin_rect540

photos: weheartit.com

cover photo: images.google.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife