unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

To, že niekoho máš, neznamená, že nemôžeš byť slobodná. Nemyslím to tak, že môžeš byť neverná, to určite nie. Len proste môžeš žiť svoj život aj so statusom zadaná.

Máš predsa právo ísť sa von zabaviť, mať chvíľku len pre seba, či nosiť svoj obľúbený sveter, ktorý už dávno nie je v móde, len preto že ho máš rada. Môžeš ísť do prírody a celý deň tam čítať knihu, mať svojich priateľov a ísť s nimi na vaše obľúbené latte. Môžeš veriť, v čo len chceš a modliť sa, ako veľmi chceš. Môžeš robiť čokoľvek, čo len chceš, a niečo ti poviem. MÔŽEŠ TO ROBIŤ AJ BEZ JEHO DOVOLENIA!

Vzťah nemá byť niečo, čo ťa bude obmedzovať v rozvíjaní svojej osobnosti. Nemá to byť väzenie, odkiaľ niet úniku. Nemusíš byť len bábkou. Môžeš mu ukázať, ako veľmi to všetko miluješ a ako veľmi ťa to robí šťastnou, hoc on je na prvom mieste. Byť jeho princeznou a nechať sa unášať do jeho dobrodružstiev, no byť aj sebestačnou a vedieť si občas vytvoriť vlastné. Ukázať mu, ako veľmi ho potrebuješ, ale aj ako veľmi je on stratený bez teba. Prejaviť svoju krásu a nechať sa dobývať. Byť sama sebou. Byť ozajstnou ženou.

favim.com

Byť slobodnou vo vzťahu, kde sú obaja verní. Mať každý svoje vlastné koníčky a navzájom sa podporovať. Mať svoje vlastné obľúbené filmy, pesničky, knihy, či príbehy a vedieť ich zdieľať medzi sebou. Mať svoje obľúbené miesta, kde budete chvíľu sami so sebou. Mať každý svojich najlepších priateľov, a pritom sa vedieť baviť a s tými toho druhého. Mať rozdielne veci, ktoré vás budú robiť jedinečnými, no to neznamená, že nemôžete byť spolu. To je práve to pekné na láska, že aj napriek rozdielnosti, vie byť jednotná a milujúca. To, že dokážete byť bez seba a pritom vedieť, že ste spolu.

unsplash.com

Ak cítiš, že vo vzťahu nie si sama sebou, že nemáš slobodu, urob s tým niečo. Nenechaj sa zničiť slepou láskou. Nestojí to za to. Láska má vedieť dávať slobodu, no len ak je presvedčená o vernosti. A ak mu neveríš, nemá to zmysel. Ani naopak, ak on neverí tebe, hoc nemá dôvod podozrievať ťa, radšej odíď. Radšej si nájdi človeka, ktorý ti dá lásku i slobodu, vernosť i dôveru. Takého, ktorý bude chcieť z teba urobiť šťastnú ženu a nie svojho vtáčika v klietke.

Tak nezabúdaj, že môžeš byť slobodná, hoc si zadaná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating