Unsplash/Jonathan Borba

Aj keď to nečakáš, niekedy to jednoducho príde. Začneš pociťovať, že sa niečo deje a zo začiatku možno pripisuješ chybu sama sebe. Pravdou však je, že on je tým, ktorý sa vzdialil a zamiloval sa do inej ženy.

Ako zistíš, že sa to deje aj v tvojom vzťahu? Vnútorne to možno už vieš, len si to nechceš priznať. Preto to potrebuješ vidieť čierne na bielom, aby si sa presvedčila, že je to tak. Že medzi vás dvoch vstúpil niekto tretí. Niekto, kto berie lásku od tvojho priateľa.

1. Nezaujíma sa o to, ako sa máš

Už dlho sa ťa neopýtal, ako sa máš, či ťa niečo netrápi alebo či nepotrebuješ s niečím pomôcť. Máš pocit, ako by si pre neho prestávala existovať a považuje ťa len za niekoho, kto mu navarí a uprace.

2. Nepamätá si dátumy výročia alebo narodenín

S týmto má väčšina chlapov problém, ale aspoň sa snažia si to pamätať, prípadne im to ukáže Facebook. No on sa už nesnaží vôbec a aj keď zistí, že máš narodeniny alebo máte výročie, nedostaneš žiadny darček a dokonca ti ani nič nepovie.

3. Máš pocit, že má pred tebou tajnosti

Vnútorne cítiš, že sa zmenil a že ti nehovorí všetko ako kedysi. Nevieš, kde a s kým trávi svoj voľný čas, ani to, ako sa mu darí v práci. Ako by ste boli dvaja cudzinci.

4. Skrýva pred tebou mobil

Klasika. Ukrýva pred tebou mobil a keď mu príde nejaká správa, hneď si ho berie do ruky a usmieva sa. Keď sa ho opýtaš, kto mu píše, začne byť podráždený alebo radšej odíde z miestnosti.

5. Je duchom neprítomný a usmieva sa

Aj keď niečo hovoríš, nevníma ťa a vidíš, že premýšľa nad niečím iným. Kedykoľvek v priebehu dňa ho pristihneš, že sa usmieva ako malý chlapec a ak si všimne, že ho sleduješ, hneď s tým prestane.

6. Začal sa o seba viac starať

Pravidelná sprcha, voňavka, holenie, nové oblečenie. Doteraz si ho musela presviedčať, aby sa konečne oholil alebo si kúpil aspoň nové tričko. Teraz robí všetko sám od seba a ešte je pritom aj šťastný.

7. Míňa viac peňazí

Ak nemáte spoločné financie, toto si asi ťažko všimneš, no môže sa stať. Zrazu nakupuje v obchodoch, do ktorých nezvykol chodievať a míňa na veci, ktoré doteraz nepotreboval. A ty si žiadnu z tých vecí nedostala.

8. Netrávite spolu voľný čas a nič nerobíte spoločne

Kedy naposledy ste niečo urobili spoločne? Nezáleží, či ide o prechádzku, večeru, sledovanie filmu pod dekou. Aj keď ste doma spolu, každý sa venuje skôr inej činnosti.

9. Nepozrie sa ti do očí

On vie, že niečo urobil zle a neodváži sa ti pozrieť do očí. Asi sa bojí, že by si ho svojím pohľadom obmäkčila a ku všetkému by sa priznal. Alebo len nemá chrbtovú kosť a nezaujíma ho, ako sa cítiš.

10. Neobjíma ťa a nespávate už spolu

Už je to dávno, kedy ti povedal, že ťa ľúbi alebo že ťa objal, však? Ak ti neprejavuje emócie a dokonca už s tebou nechce ani spávať, je to viac než jasné.

Ak sa v takomto ľúbostnom trojuholníku nachádzaš, čo najskôr by si sa s ním mala rozlúčiť. Inak by si sa len zbytočne trápila a sama vidíš, že on ti za to nestojí.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating