Zdravý životný štýl nemusí byť utrpenie

Zdravý životný štýl by rado praktizovalo mnoho z nás. Nie je to naozaj nič ťažké a stačí začať maličkosťami, ktoré ťa až tak nezabolia. Ako teda zlepšiť svoju celkovú životosprávu?

Zdravý životný štýl nie je iba trend posledných rokov, je tu s nami už od nepamäti. I keď je pravda, že teraz na nás takmer z každého rohu vyskakujú rôzne upútavky a reklamné spoty na to, ako žiť zdravšie. V tomto smere si tak treba dávať pozor a nenaletieť marketingovým ťahom.

Ako naštartovať zdravý životný štýl?

Keď chceš žiť zdravšie, nemusíš začať chodiť do fitka, držať diéty a prísne detoxy alebo sa stať vegánkou. Pozri si pár tipov, ako zlepšiť svoje zdravie úplne jednoducho.

Vymeň auto za bicykel či nohy

Možno sa čuduješ, ale naozaj aj niečo takto malé je pre tvoje telo a zdravie veľkým pomocníkom. Keď nebudeš neustále sedieť v aute, ale práve naopak, budeš sa čo i len pomalým tempom pohybovať, tvoje svaly to veľmi ocenia.

Takáto cesta do práce či obchodu ti síce môže zabrať o čosi viac času, avšak maj na mysli ranné zápchy, nehody či vysoké ceny paliva. „Po vlastných“ alebo na bicykli sa dostaneš naozaj všade a uvidíš, že ti to dokonale naštartuje deň.

Cyklistka
zdroj: Pexels/Clément Proust

Nájdi si aktivitu, ktorá ťa bude baviť

Ak chceš žiť aspoň o čosi zdravšie, mala by si si nájsť aktivitu alebo druh pohybu, ktorý ťa bude naozaj baviť. Nemusí ísť nevyhnute o vytrvalostný šport. Pokojne začni tancovať, hrať tenis alebo sa vyber na kolieskové korčule. Dôležité je, aby si vnímala, ako sa ti z tela vyplavujú endorfíny a tvoja duša sa cítila šťastne.

Viac prirodzeného pohybu

Do svojich aktivít zaraď viac pohybu, ktorý je prirodzený pre bežné činnosti. Máme na mysli domáce práce, ako je upratovanie alebo zvŕtanie sa v kuchyni, či venčenia psa

životný štýl
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Pri zdravom životom štýle je, samozrejme, dôležitá aj strava. Tieto maličkosti ti na začiatok veľmi pomôžu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife