unsplash.com

Ani neviem, kde začať… Odmalička sme si boli blízki, a aj keď som ti to nikdy nedávala najavo, mala som ťa rada. Viem, s mamou ste mali mnoho rozdielov a mnoho hádok. Možno ste si neboli si súdení, neľúbili ste sa. Kvôli mne ste to častokrát hrali, no a niekedy, ste sa s tým ani neobťažovali.

Keď som sa začala venovať súťažne športu, všetko sa ešte zhoršilo. Ty si sa tomu úplne oddal a zo mňa si chcel mať dokonalú hráčku. Mala som túžbu v niečom vynikať a ty si sa do toho tak zažral… Milovala som ten šport, no ty si mi z neho spravil nočnú moru, a ja som ťa nechcela sklamať. Nikdy som ten šport neprestala mať rada, ale prestal sa mi spájať s radosťou túžbou vyhrať. Začal sa mi spájať s bolesťou a strachom z prehry.

View this post on Instagram

Urban jungle

A post shared by Kai Böttcher (@kai.boet) on

Už som nebola na prvom mieste ja, ale výhra. Neustále si ma porovnával s ostatnými a vravel si mi, aká mám byť, že sa mám zmeniť. Nikdy si nebol spokojný. Popri tom sa naše hádky zhoršovali a bolo ich stále viac a viac, no a ja som sa len trápila snahou byť dokonalou. Počase som sa začala zhoršovať a ty si to nechápal. Vlastne ani ja som tomu nerozumela, nerozumela som svojim pocitom, svojim myšlienkam a moju radosť nahradil smútok. Jediné, čo ma v živote tešilo bol šport, no ten ma pomaly, pomaličky dostával do klietky.

Vzdialili sme sa. Ublížil si mi tvojimi slovami, keď sa ti výhra stala drahšou než tvoja vlastná dcéra. Bol si taký zaslepený, že si ani nevidel moje trápenie. Sklamal si ma.

Za moje správanie neustále viníš mamu, s ktorou som vždy držala, ale neuvedomuješ si, že ty si ten dôvod. Si dôvod, prečo už nechcem mat nič spoločné s tým športom, ktorému som sa chcela oddať. Nevidím v tom budúcnosť. Svoju úlohu si v mojom živote nezvládol. Veľmi si mi ublížil a nikdy si sa nezmohol ani na jedno prepáč. Ale teraz, prepáč ty mne zato, že ti nedokážem odpustiť, že nedokážem zabudnúť.

Dlho som rozmýšľala či toto rozhodnutie učiním. No už to takto ďalej nejde, nemôžem ťa stále obhajovať. Zranil si ma a ani ťa to nikdy nemrzelo a  ja nemám žiaden dôvod chcieť ťa vo svojom živote. Navždy ostaneš v mojom srdci a dúfam, že si niekedy uvedomíš, ako veľmi si mi ublížil, no pochybujem, že sa naše pretrhané puto niekedy obnoví, pretože ty si chybu úprimne nepriznáš a radšej ma stratíš navždy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife