Keď sa prvýkrát naozaj zamiluješ, je to väčšinou najsilnejšia láska akú kedy zažiješ. Nehovorím o prvej detskej láske. Aj tá môže byť silná, ale momentálne hovorím o prvej skutočnej láske.

Zamilovať sa po prvýkrát je ako sen. Všetko sa tí zdá ružové a krásne. Nič ťa nemôže zlomiť, lebo celým tvojim telom prúdi láska. Myšlienka na to, že to nie je navždy ti ani nenapadne.

Možno je to tým, že tvoje srdce je nepoškodené.

Keď sa zamiluješ po druhýkrát, je to iné.
Tvoje srdce je možno ešte stále sklamané z predošlej lásky, preto sa nerozbúcha pri tvojom novom priateľovi tak, ako pri tom prvom.
Možno práve preto pochybuješ či si naozaj zamilovaná.
Nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíš, aby aj tvoja druhá láska bola taká intenzívna ako prvá, nepôjde to.
A to je normálne.

Máš nový vzťah, v ktorom rozmýšľaš s jasnejšou mysľou ako v tom prvom. Neidealizuješ si svojho nového, ale stále ho porovnávaš so svojou prvou láskou. A neustále máš pocit, že ti niečo chýba.
Aj to je normálne, ale nie je to správne.
Práve toto porovnávanie ti bráni zamilovať sa znova.

Áno, niektorí tvrdia, že pokiaľ necítiš na začiatku vnútorný ohňostroj nezamiluješ sa. Ale nie vždy to je pravda. Stačí iba, keď si uvedomíš že…

Tvoj nový priateľ ti venuje čo najviac voľného času, ktorý má.
Tvoj ex čas nemal nikdy.
Tvoj nový priateľ si s tebou ochotne pozrie všetky tvoje hlúpe romantické filmy.
Tvoj ex ti nedovolil ani vybrať film, ktorý budete pozerať.
Tvoj nový priateľ sa s tebou rád prejde aj keď je domased.
Tvoj ex sa prechádzal veľmi rád, ale s kamarátmi.

Čo to všetko znamená???

Bojíme sa, že svoju druhú lásku naozaj neľúbime, lebo je úplne iná ako tá prvá. Ako tá, ktorú poznáme a na ktorú sme si zvykli.  Tvoja prvá láska mohlo byť len poblúznenie hormónov. Neboli to skutočné city. Nebol to skutočný život, v ktorom si treba uvedomiť aj iné hodnoty človeka ako len fyzickú príťažlivosť. A to je niekedy ťažké. Pretože hormóny vedia z človeka spraviť psychopata.

Našťastie ľudské srdce je otvorené. A dokáže sa zamilovať znova a znova. No skutočnú lásku pocítiš až vtedy, keď prestaneš svoje staré lásky porovnávať s novými.

Pretože žiadna láska, žiadny vzťah nebude nikdy rovnaký.

 foto: tumblr.com

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating