Minulosť

Minulosť patrí medzi neoddeliteľnú súčasť nášho života. Práve minulosť je tá, ktorá nás vyformovala na to, kým sme teraz. V niektorých prípadoch sa však stáva, že na ňu nevieme zabudnúť, aj keď veľmi chceme. 

Toto je 5 rád, ako sa pohnúť ďalej a nechať minulosť minulosťou. Pamätaj, nikdy sa netráp nad niečím, čo nemôžeš zmeniť.

Odpusť ľuďom, ktorí ti v minulosti ublížili

V živote musíme odpúšťať aj také veci, ktoré nás zlomili alebo nám spôsobili veľa bolesti. Ak žiješ v minulosti, môže to byť práve preto, pretože v sebe dusíš nenávisť voči ostatným ľuďom. Zabudni na nich a vnútorne im odpusť, pretože to je to, čo potrebuješ.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Uvedom si, že minulosť nezmeníš

Na to, aby si sa mohla pohnúť ďalej, musíš zatvoriť iné dvere. Ak by si sa stále pozerala dozadu, a teda na minulosť, nepohneš sa dopredu. Nechaj plávať veci, ktoré už nemôžeš zmeniť.

Uč sa na vlastných chybách

Rozišiel sa s tebou frajer alebo ťa nezobrali na školu? Všetko v tvojom živote má určitý dôvod a na všetkom sa môžeš niečo naučiť. Ak sa s tebou rozišiel partner kvôli tvojim chybám, pouč sa z nich a do budúcna ich už neurob.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Chodievaj na meditačné a liečivé cvičenia

Niektoré z nás sa cez veci prenášajú ťažšie. Vyskúšaj meditačné alebo liečivé cvičenia, kde upokojíš svoju myseľ, no zároveň posilníš dušu. Každá sa z minulosti dostáva inak a vždy treba vyskúšať rôzne varianty.

Neľutuj minulosť

Nikdy neľutuj niečo, čo si v minulosti urobila a doteraz ťa to trápi, pretože v tej chvíli si to chcela. Všetko je tak, ako má byť a aj veci, ktoré ľutuješ, sa udiali z nejakého dôvodu. Ak nad nimi neustále premýšľaš, iba si zbytočne ubližuješ.

Pamätaj, zabudnúť na minulosť nie je ľahké, ale ani nemožné, pretože keď človek veľmi chce, dokáže všetko. V našom článku TU sa dočítaš o 8 dôvodoch, prečo by si minulosť nemala vôbec riešiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife