Vzťah s mužom, ktorý už má dieťa

Láska si nevyberá a častokrát nám dokazuje, že nemá žiadne hranice, predsudky a nepozerá sa na to, čo je podľa niektorých správne alebo nie. Nehľadí na výzor, vek, náboženstvo, rasu a ani minulosť. Jedným zo vzťahov, pri ktorom by si mohla mať pochybnosti, že vzťah s mužom, ktorý už má dieťa. 

Keď je niekto rozvedený, je to niečo, čo ťa v podstate trápiť nemusí. Je to jeho minulosť, ty si prítomnosť. Dieťa je však záväzok a niečo, čo sa nedá zahodiť za hlavu. Ak to s ním myslíš vážne, potom berieš na seba zodpovednosť aj za dieťa. Zrazu sa z teba stane „macocha“. Stále nevieš, či taký vzťah stojí za to? Či to nebude na teba veľa?

Vzťah s mužom, ktorý už má dieťa, má plusy aj mínusy

Začnime tým, že si pripomenieme akési „výhody“. Ak sa o svojho potomka stará a nie je to len otec, ktorý nemá záujem o dieťa, potom je jasné, že je to zodpovedný človek.

Keď si sa doteraz sťažovala, že si randila s „chlapčekmi“, pri ňom to zrejme nehrozí. Ide o muža, ktorý sa musí vedieť postarať o rodinu, či už fyzicky, materiálne alebo finančne.

Znamenia zverokruhu
zdroj: Pexels/Victoria Akvarel

Má už nejaké skúsenosti a je to plus pre teba, ak si vždy túžila byť mamou. Je pravdepodobné, že ak už jedno dieťa má, nebude sa báť mať ďalšie s tebou, ak to bude naozaj vážne.

Vzťah s mužom, ktorý už má dieťa, má však ale aj nevýhody. Nebudeš to ty, ktorá bude vždy na prvom mieste a budeš sa musieť prispôsobovať ich rozvrhu. To nemusí byť vždy také, ako si predstavuješ. Navyše, ak so svojou ex nemá skvelý vzťah, budeš musieť spolu s ním prežívať isté drámy a počítať s tým, že jeho bývalá vám zo života vlastne nikdy nezmizne.

V neposlednom rade, dieťa si vyžaduje aj isté financie, s ktorými budeš možno musieť pomáhať, ak to bude partner potrebovať. A čo je najhoršie, môže sa stať, že ťa to dieťa nebude mať rado, pretože budeš tá, ktorá sa snaží „nahradiť“ mamičku. Láska však dokáže prekonať všetko. Je už len na tebe, komu dáš tu šancu. A či si so sebou nebude niesť aj potomka.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating