Vzťah s mužom

Ísť z jedného vzťahu do druhého, nie je ľahké. A to bez ohľadu na to, aká dlhá pauza medzi nimi bola. Najmä, ak sa skončí niečo dlhodobé, na čo sa len tak zabudnúť nedá. Spomienky sa nedajú vymazať a city len tak nevyprchajú. A teraz si predstav, že máš vzťah s mužom, ktorý mal pred tebou vážnu známosť. Žiaľ, nebude to pre teba jednoduché.

Vždy budeš mať v hlave množstvo otázok a skrytých strachov, ktoré ťa budú mátať po nociach. Nie som len krátkodobá náhrada? Čo ak ju stále miluje? Čo ak nie som tak dobrá, ako bola ona. Porovnáva ma s ňou? Chce, aby bol tento vzťah taký, aký mali oni dvaja? Či si to priznáš alebo nie, vždy tam budú otázniky, ktoré ťa potrápia. No je tu toho viac.

Vzťah s mužom, ktorý vie, aké je to milovať

Na druhej strane, pred sebou máš muža, ktorý už vie, aké to je mať vážny vzťah. On miloval, ale nevyšlo to. Nezáleží na tom, či stál za rozchodom on alebo nie, to, čo bolo, ho už navždy definovalo. Nie je to malý chlapec, ktorý má strach z vážneho vzťahu. Jeho strach môže byť spojený s tým, či sa opäť nepopáli.

A preto budeš musieť byť veľmi trpezlivou partnerkou, ktorá nebude tlačiť na pílu. Budeš musieť byť partnerkou, ktorá chápe, že spomienky sa nevymažú, že v novom vzťahu treba ísť na veci pomaly, že si musíte vybudovať vlastný vesmír. Žiarlivosť bude musieť ísť bokom, inak budeš pri ňom vždy neistá.

Akceptuj jeho minulosť, no uvedom si, že jeho prítomnosť si ty. Nie ona. Nie to, čo bolo medzi nimi. To je už preč. Tak sa nenechaj ovládať tým, čo už nezmeníš. Buď ho miluješ alebo nie. Všetci si so sebou totiž nesieme kríže.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating