Pexels/Marina Abrosimova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vianoce. Sviatky pokoja, radosti a lásky. Celý svet má odrazu nejakú čarovnú a pohodovú atmosféru, ľudia sú k sebe milší, dávajú si dary, no pritom si pripomínajú skutočné hodnoty života. A jediné, na čo myslíš ty, je predstava toho, ako ležíš so svojou milovanou polovičkou pred rozprávkou v pohodlí domova v teplej deke a popritom vyjedáte koláčiky. Lenže, musí to ostať iba pri predstave.

Presne takúto pohodu ako vystrihnutú z dokonalého romantického filmu, totiž nezažijú páry, ktoré spolu fungujú na diaľku. Už len samotný vzťah je iba pre naozaj silné osobnosti, ktoré sú nekonečne trpezlivé. Je veľkou skúškou lásky a dôvery. Počas Vianoc však každý jeden parameter odlúčenia naberá na sile ešte viac.

Ak ti niekto chýba, pretože je ďaleko, v týchto dňoch to budeš pociťovať stonásobne. Keď si budeš priať, aby tu bol večer s tebou, v týchto dňoch by si za to dala naozaj všetko. A ak si mala doteraz pocit, že on je naozaj ten pravý, teraz si už budeš istá.

Na Vianoce sú všetky emócie, pocity, myšlienky, radosti, no aj obavy oveľa silnejšie. Toto je čas, ktorý chceme tráviť s tými, na ktorých nám naozaj záleží. Chceme si spoločne len tak užívať celú atmosféru a dať im najavo, že ich máme radi. Byť k sebe úprimní a láskavejší.

Ale, ak je tá osoba, s ktorou by si si to chcela vychutnať zo všetkých najviac, preč, ostanú ti iba oči pre plač. I keď je toto čas radostný, tebe ide puknúť srdce od žiaľu, že sú vaše cesty rozdelené práve vo chvíli, keď sa cesty všetkých ostatných po roku opäť spájajú. Povzbudiť ťa môže len jedna vec.

Viera v to, že ak zvládnete toto, potom budú všetky ostatné „všedné“ dni už len jednoduchšie. Potom si môžete povedať, že ste to zvládli a tešiť sa na to, ako budete na svoje odlúčenia pri teplom čaji už len spomínať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating