Pexels/cottonbro

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Niektoré ženy si užijú jednorazovku s chlapom, ktorého spoznali pred 10 minútami pri bare, iné milovanie odkladajú na „inokedy“ aj vtedy, keď už majú vzťah. Milovanie pre niekoho znamená iba uspokojenie potrieb a naplnenie túžby, pre iného niečo veľmi vzácne a intímne, čo si chce užiť s výnimočným človekom. Ak k tomu však nedôjde ani po týždňoch či dokonca mesiacoch vo vzťahu, môže sa to zdať väčšine naozaj čudné. 

Je to každého osobná vec, aby to robil tak, ako uzná za vhodné a ako to naozaj chce. Keď to však odsúva dospelá žena, ktorá dlhodobo randí s jedným parterom, nevyhne sa otázkam okolia – prečo? Nuž, dôvodov môže byť viacero a mi ti odhalíme tie najčastejšie.

Necíti tú správnu chémiu

Milovanie ku vzťahu jednoducho patrí a ak niekoho ľúbiš, bude ťa fyzicky priťahovať. No ak tam nie je tá správna iskra, jednoducho to nepôjde. Niektoré ženy si nájdu partnera, s ktorými sú iba „spokojné“, no chémia tam chýba.

Možno len nechcú byť single alebo sú vo vzťahu z iných dôvodov a preto ich to neláka ľahnúť si s mužom do postele. Tak to odďaľujú, pokiaľ sa dá.

Verí rečiam o svadbe

Se*x až po svadbe? Okey, každého osobná vec a to je v poriadku. Lenže, pravdou je fakt, že je to dôležitá súčasť vzťahu a ak to nebude fungovať v posteli, odrazí sa to aj na iných úrovniach.

Frustrácia z nedostatku intimity či uvedomenie si, že vám to „neladí“, spôsobí stres a hádky, ktoré povedú k rozpadu vzťahu. A vždy je lepšie riešiť obyčajný rozchod, než rozvod, no nie?

Mama by sa nahnevala

Čudovala by si sa, ak by si pod touto vetou hľadala nejaké mladé tínedžerky, ktoré sa boja toho, že by im na to prišli rodičia.

Existujú ženy, ktoré boli prísne vychovávané a aj napriek tomu, že už majú aj po dvadsiatke, nesú v sebe určitý strach z toho, ako zareaguje mama či otec na to, že majú vážny vzťah. Výchova ich ovplyvnila tak, že sa tvária ako anjeli, no vo svojom vnútri ich ten tlak dusí.

Chce si byť istejšia

Možno v tom vzťahu chémia aj je, no nevydarené vzťahy z minulosti alebo strach z toho, či nie sú iba vodené za nos, je tak veľký, že si tým chcú byť viac istejšie. A ak on počká, potom je ten pravý, no nie? V tomto prípade ide naozaj len o to, aby sa zblížili s niekým, s kým to má budúcnosť, pretože nestoja o krátkodobé flirtovanie.

Má nízke sebavedomie

To súvisí najmä s fyzickou schránkou, keďže to, ako vyzeráme, ovplyvňuje našu psychiku. Ak sa žena cíti byť pekná, je sebaistejšia a rada sa ukáže. No ak ju trápia určité komplexy, bude ich skrývať aj pred partnerom, ktorý ju naozaj miluje. Bojí sa, že pre neho nebude dosť pekná, ale aj toho, či v tom bude dobrá.

Keď jej na ňom záleží, má strach, aby sa jej nevysmial či si o nej nemyslel, že je nemožná. Presne tak, potom sa milovania bojí. A keď k tomu dôjde, určite bude svetlo zhasnuté.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating