Vzťah na diaľku
Pexels/Andre Furtado

Určite si už počula o tom, aký je vzťah na diaľku ťažký. Možno si ho nezažila, no určite si o tom tiež počula. Vôbec však nejde o chalana a babu zo susedných dedín. Hovoríme o naozajstnej diaľke, napríklad o miestach vzdialených od seba viac ako 100 kilometrov. Už aj my sme poukázali na pár výhod a nevýhod tohto „experimentu“. Teraz ti však popíšeme, ako to s partnerom úspešne zvládnete aj na úkor týchto vecí. 

Tiež som sa už stretla s chalanom, ktorý mi tvrdil, že od seba bývame ďaleko. A to pritom išlo iba o 50 kilometrov. Takýto chalan ťa chce iba využiť a jeho slová nesúhlasia s činmi. Hoci sa môže hrať na férového, ktorý sa bojí pocitov, nie je to tak. Na jednej strane ti tvrdí, že by si s tebou vedel predstaviť vzťah, no potom ti povie, že by to medzi vami nefungovalo, pretože ste od seba ďaleko. Ale ak za ním budeš chodiť, bude všetko v poriadku.

Pár sa na seba usmieva v prírode
zdroj: Pexels/Wesner Rodrigues

Na diaľke niekedy záleží

Na jednej strane je pravda, že vzťah na diaľku je nákladný aj finančne a aj časovo. Na 50-tich kilometroch však vôbec nezáleží. Autom či vlakom to budeš mať maximálne hodinu a láska predsa prekoná všetky prekážky. Ak si veríte, tak vám nebude vadiť. Či už budete od seba pár metrov, alebo tisícky kilometrov.

Verte si a bude vám vzťah fungovať aj na diaľku. V žiadnom prípade sa však netreba báť to skúsiť. Môžete sa predsa navštevovať každý víkend a chodiť na výlety. Budete z toho mať krásne zážitky. Hoci sa hovorí „čo oči nevidia, to srdce nebolí“. Ak sa však ľúbite a záleží vám na sebe, nikdy sa nepodvediete.

Muž zdvíha ženu
zdroj: Pexels/Taryn Elliott

Ako zvládnete vzťah na diaľku?

Nuž, zvládnuť vzťah na diaľku je neuveriteľne náročné. Je to akási skúška, ktorá vás má preveriť a keď vydržíte tú, potom spolu dokážete všetko na svete.

Ak si vo vzťahu na diaľku a s partnerom si nepretržite voláte a píšete, nie je to dobré. Ani keby ste boli blízko seba, nevideli by ste sa každý deň. Ani to nie je zdravé, pretože si začnete liezť na nervy. Aj manželia predsa trávia čas od seba. Denne musia chodiť do práce a odreagovať sa s kamarátmi na pár hodín.

Muž a žena sa smejú
zdroj: Pexels/Olya Kobruseva

Zvládnuť vzťah na diaľku je ťažké, no dá sa to zvládnuť. Bohužiaľ, nemusí vám to vydržať. Niektorí chalani sa ťa dokonca stránia dovtedy, kým sa neprisťahuješ pár metrov od nich. Každá povaha a všetky vzťahy sú iné. Sto ľudí, sto chutí.

Ide o dlhodobú záležitosť a nikto z vás nechce spraviť kompromis v podobe prisťahovania sa jedného k druhému? V takom prípade je váš vzťah zažehnaný. Je to smutné, no mali by ste ísť vlastnými cestami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating