Photo by Joanna Nix on Unsplash.com

Miluješ svojho partnera, ale každý deň sa musíš zobúdzať s vedomím, že sa nachádza niekoľko stoviek či tisícok kilometrov od teba a nemôžeš využiť každú voľnú chvíľu, aby si bola s ním. Vzťah na diaľku však nemusí znamenať len odlúčenie, ale aj veci, ktoré vám do budúcna môžu skutočne pomôcť.

Vzťah na diaľku je náročný, ale s láskou a trpezlivosťou sa dá zvládnuť. Väčšina vzťahov na diaľku nevyjde, no to nemusí byť váš prípad. Na vzťahu treba neustále pracovať a vyžaduje si to občas aj odriekanie a stavy zúfalstva, no všetko sa dá zvládnuť, ak ste vo vzťahu dvaja a neťaháte to len jeden.

Budete si vážiť viac toho druhého

Áno, prídu chvíle smútku, no až vtedy si skutočne uvedomíš, ako toho druhého miluješ a že s ním chceš skutočne byť. Začneš si uvedomovať aj to, aký je tvoj muž skvelý a že je naozaj nenahraditeľný. Aj toto je jedna z výhod vzťahu na diaľku.

Budete sa oveľa viac rozprávať

Deľte sa o pozitívne aj negatívne skúsenosti a zážitky, ktoré ste zažili posledné dni. Je dôležité neustále komunikovať a hovoriť o svojich pocitoch a myšlienkach, pretože tak môžu vzniknúť nedorozumenia, ktoré môžu pokaziť celý váš vzťah. Pravidelne komunikujte. Rozprávajte sa aj o tom, čo vás trápi, aby ste tak porozumeli tomu druhému.

zdroj: Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash.com

 

Budete oveľa viac plánovať, ako spolu kvalitne stráviť čas

Ak je tvoj priateľ v inej krajine, je načase našetriť si a ísť ho navštíviť a urobiť si skvelý výlet. Budete o tom neustále premýšľať, dohadovať sa a nakoniec vás to spojí aj fyzicky na pár dní. Získate tak ďalšie spoločné nádherné spomienky, ktoré budú vašou hnacou silou na ďalšie mesiace odlúčenia.

Váš vzťah sa posunie na úplne iný level

Vtedy to začína byť naozaj vážne. Dôvera začne byť skutočne na prvom mieste a začnete rešpektovať viac svoj spoločenský život. Ty aj on neustále spoznávate nových ľudí a preto je dôležité dôverovať si a rozprávať sa o tom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating