Vzťahy na diaľku sú často vnímané ako niečo, čo sa nedá zvládnuť, kde sa určite niečo pokazí, alebo jednoducho prestane fungovať spojenie medzi dvoma ľuďmi, ktorí spolu nie sú tak často ako bežné páry. Je to ale naozaj tak?

Z vlastnej skúsenosti ti viem povedať, že tento vzťah sa dá zvládnuť. Ak sa dvaja ľúbia, dokážu prekonať každé trápenie. Najdôležitejšia je dôvera – je to niečo, čo vám dáva nádej a dokážete si byť obaja istí, že sa naozaj ľúbite. Ak vám chýba dôvera, prídu otázky Kde si bol? S kým si bol? … veď to určite poznáš. Partnerovi treba veriť, pretože ak ho ľúbiš a on teba tiež, nebude mu chýbať pohľad na inú.

Úprimnosť je vlastnosť, ktorá v týchto vzťahoch len prehlbuje lásku. Vravieť si o všetkom, aj keď nie ste spolu je nesmierne dôležité. Hlavné je aj volať si a neprerušovať kontakt kvôli nepodstatným veciam. Niekedy mi pomáha, ak si pre partnera nájdem určitý čas, ktorý venujem len jemu a našim plánom, starostiam a všetkému, čo sa v daný deň stalo.

Vzťah na diaľku je z veľkej časti o kompromisoch. A tu by som dala len poznámku autora, že vzťah na diaľku, je naozaj veľmi náročný, no veľmi poučný a psychike dá veľmi veľa. Tento vzťah mi dáva zodpovednosť. Zodpovedám za seba a za osobu, ktorá je ďaleko, no našu lásku stále cítim a dokážem s ňou pracovať. Takéto vzťahy nie sú len o náročných veciach. Vieš si predstaviť tú neskutočnú radosť a slzy v očiach, keď ho vidíš prichádzať? Vieš si predstaviť to objatie, na ktoré si tak dlho čakala? To objatie, na ktoré sa oplatí počkať, pretože pre lásku sa oplatí bojovať.

Takže, ak niekoho naozaj ľúbiš a veci nie sú vždy na tvojej strane, no vesmír sa spojil, aby ste sa stretli, tak mi ver, že sa spojí aj pre každé vaše stretnutie, ak ti za to stojí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.