Vyskúšala som cvičenia, ktoré sľubujú výsledky po 14 dňoch

Kalendárne leto je už čochvíľa tu a ja som sa tento rok rozhodla neplakať nad vlastnou pohodlnosťou, ale niečo so svojou postavou robiť. Hoci na poslednú chvíľu, ale predsa. Našla som si 3 cvičenia, ktoré sľubujú výsledky po štrnástich dňoch. A takto to dopadlo.

V dnešnej uponáhľanej dobe plnej povinností je častokrát náročné nájsť si čas na seba. Okolie, spoločnosť, ale aj my samé na seba kladieme priveľké nároky. Chceme mať kariéru, ale aj rodinu, vzdelávať sa, mať doma upratané, neustále dobre vyzerať.

Tiež patrím medzi tie, ktoré by najradšej stihli všetko a najlepšie naraz. Avšak preto sa dostávam do situácií, kedy by som potrebovala, aby mal deň nie 24 hodín, ale aspoň 48. No keďže možnosť predĺžiť si deň neprichádza do úvahy, musím hľadať spôsoby, ako čo najefektívnejšie stihnúť počas dňa to, čo chcem a potrebujem.

Zaneprázdnená žena s mobilom v ruke
zdroj: Pexels/karim desouki

Už dlho bojujem sama so sebou v tom, že v záplave povinností upustím od cvičenia. Nemám čas, nemám energiu, nemám chuť. Avšak potom prídu horúce dni a ja, ako bývalá aktívna športovkyňa, si búcham hlavu o stôl, že v mojom veku predsa nemám právo vyzerať ako prekysnutá knedľa, ktorá odrodila 25 detí.

A tak som sa konečne odhodlala niečo s tým robiť. Taký malý fitness experiment, aby som si na vlastnej koži otestovala, ako (moje) telo funguje. A ak aj ty patríš medzi tie, ktoré chcú cvičiť, ale nemajú rady posilňovne, chcú sa s vecami vysporiadať samé a nechcú sa príliš obmedzovať na jedle, čítaj ďalej.

Osobný fitness experiment

Požiadala som o pomoc aj umelú inteligenciu, s ktorou sme po krátkom „pokece“ dospeli k záveru. Podmienky boli jasné – spevniť, bez obmedzenia na jedle, bez návštevy posilňovne a aby to bolo čo najefektívnejšie. To znamená, žiadne hodinové cvičenia sedemkrát týždenne.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness